banner183

Balkan Derneklerinden Başkan Tunç Soyer'e ziyaret

Dernek Başkanları Başkan Tunç Soyer'le bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını,verilecek desteklerle İzmir'de kentin kültürel yaşamına daha etkin olarak katkı koymak istediklerini bildirdiler. Dernek Başkanları Sırbistan'ın Sancak Bölgesi'nde yaşayan soydaşların Covid 19 kaynaklı ihtiyaçları bulunduklarını ve bu konuda İzmir'deki Balkanlılar olarak destek beklediklerini bildirdiler.

 Başkan Tunç Soyer'de "Balkan Coğrafyasından göç eden hemşerilerimizin kurduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelmekten büyük memnuniyet duymaktayım. İzmirimizin nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan Balkan Göçmenlerinin temsilcileri olan sizlerle ortak yapılabilecek tüm projelere destek vermeye hazırız. Sancak'taki soydaşlarımız içinde ne yapılması gerekiyorsa  desteğimiz tamdır. Balkan Kültürü eşsiz güzellikler barındırmakta, bu kültürün yaşanmasına katkıda bulunmak bizim asli görevimiz" dedi.

 


İzmir Milletvekili Prof.Dr.Kamil Okyay Sındır'da, 'Balkan Göçmenleri Cumhuriyetimizin asli unsurlarıdır. Balkan Dernekleri

yaptıkları çalışmalarla İzmirimizin kültürel yaşamına ayrı bir renk katmaktadır. Belediyelerimizin destekleriyle bu çalışmalar daha  da güçlenecektir' şeklinde konuştu.

 

Ziyarete, Birol Özkardeşler (İzmir Gültepe Makedonya Göç.Der.Bşk),İzzet Atan (Buca Rumeli Balkan Göç.Der.Bşk),Mustafa Kurnaz (Batı Trakya Türkleri Der.Bşk.Yrd),Atıf Sakarya (Bornova Selanikliler Der.Bşk.),Engin Cenger(Makedonya Saravolular Der.Bşk.Yrd) ve Kadri Altınkalp(Makedonya Göçmenleri Der.Bşk.Yrd.) katıldı.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163