Balkan derneklerinden RUMELİSİAD ve Sırbistan Bursa ve Edirne Fahri Konsolosluklarına ziyaret

RUMELİSİAD Konağı ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede; Balkanlarla ilgili yapılabilecek ortak projeler ve iş birliği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Ziyarette, Gül ve Eruzunlar’ı Bursa’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Zarif Alp,  dost ve kardeş Balkan ülkelerine verilen desteğin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde süreceğini belirtti.

 

Balkan coğrafyası için daha yapılacak çok işimiz var

 

Son derece verimli geçen ziyarette; Türkiye’de faaliyet gösteren Balkan dernekleri olarak daha yapılacak çok işin olduğunun altı çizilirken, üç başkan da amaçlarının Balkanlarla Türkiye arasındaki sosyal, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi olduğunu vurguladı.

 

Görüşmede, Türkiye’de faaliyet gösteren Balkan dernekleri olarak, Türkiye ve Balkanlar arasında köprü vazifesi görmeye devam edileceği ifade edilirken, görüşmenin sonunda ise Zarif Alp tarafından Abdullah Gül ve Süleyman Eruzunlar’a plaket takdim edildi.

Sırbistan Edirne Fahri Konsolosu Salih Akgül’e yapılan ziyarette Akgül memnuniyetini dile getirirken, ‘Sancak dostları platformu olarak üç bin Sancaklı Boşnak çocuğun sünnetini gerçekleştirdiğini ifade ederek bu tarz çalışmaların ve projelerin süreceğini söyledi. Sancakta yaşayan Boşnakların kültürel ve ticari hayatlarına da destek olmak için çalışmalarımız devam ediyor.’ dedi Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163