BİR KINAMA DA BURHANİYE’DE YAŞAYAN BOŞNAKLARDAN GELDİ

ELİ KANLI SIRPLAR YİNE İŞBAŞINDA 

Başkan, Süleyman Eruzunlar, Sırplar kana doymak bilmediklerini hatırlatarak, “1992 - 1995 yılları arasında masum Boşnak Müslümanları ve Hırvatları katlettiler. Boşnaklara karşı soykırım gerçekleştirdiler” dedi.

ABD de imzalanan Dayton anlaşmasıyla üçlü konsey olarak Bosna Hersek'in yönetiminde yer alacak olan Boşnaklar, Hırvatlar ve Sırplar'dan bugün konsey başkanlığı yapan Milorad Dodik’in  resmen savaş çığırtkanlığı yaptığını vurgulayan Başkan Eruzunlar şu açıklamayı yaptı:

“ Bosna Hersek Ordusu içerisinde ki Sırplarla Sırp ordusu kuracakmış Bosna Hersek bu şekilde yönetilemiyormuş bölünmesi gerekiyormuş. Bu güne kadar yürüyen ve işleyen sistemi ortadan kaldırmak istiyormuş. Dodik önce ellerindeki kanı temizlesin.  Katil Dodik'in bu açıklamasına ABD ve Avrupa her zaman yaptıklarını en iyi bildikleri şeyi yine yapıyorlar sessiz kalıyorlar. Adaletten bahsedenler savaş çığırtkanlığı yapan Sırp Dodik'e ağzını bile açmıyorlar. Alija İzetbegoviçş Dayton anlaşmasını aslında imzalamayacaktı imzalamak istemiyordu bir şekilde zorla imzalattılar. O gün imzalar atılmasa belki bu gün Bosna Hersek yönetimi Boşnaklardan ve Hırvatlardan oluşacaktı. Srebrenitsa’da yaptıkları soykırımı unutmadık unutmayacağız, yeni bir soykırıma asla izin vermeyeceğiz.” 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163