banner183

Birleşemez denilen Rumeliler tek yürek oldu

Boşnakların gücü ses getirdi

Birleşemez denilen Rumeliler tek yürek oldu

Yaklaşık yirmibir ay önce Beyaz TV´de söylediği ahlak dışı söz nedeniyle büyük tepki alan Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV´den kovulması dolayısıyla Bayrampaşa Bosna Sancak Derneği'nde basın toplantısı düzenledi. Yapılan basın toplantısına Rumeli camiasının duyarlı STK temsilcileri ve siyasiler yoğun ilgi gösterdi.Yaklaşık iki yıl önce Beyaz TV´de yayınlanan Derin Futbol programında Sırpların Boşnak kadınlarımıza yaptığı zulmü hatırlatan Ahlak dışı söylemi ile  "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Beyaz TV’de ekranlara yeniden dönmesi. Boşnaklarda ve Rumeli halkında infiale sebep oldu.Kütahyalının Beyaz TV ye yeniden çıkması üzerine Boşnaklar ve Rumeli Balkan camiası eylem kararı almış, ancak Beyaz TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Gökçek’le Ankara’da yapılan görüşme neticesinde Kütahyalı'nın Beyaz TV. den kovulduğunu söylemesi üzerine eylemi iptal eden, ‘Ahlak Gönüllüleri Platformu’ Bayrampaşa Bosna Sancak Dernek binasında basın açıklaması yaparak süreci adım adım anlattı.

Basın Açıklamasına İzmir’den, İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve 18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği. Balıkesir’den, Burhaniye Rumeli Balkan Göçmenleri Derneği katıldı.Basın açıklaması’na katılmak için İstanbul’a giden üç dernek başkanı konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi.İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül konuyla ilgili şunları söyledi;

Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeniden ekranlara dönmesi ve Bizlerin birlik içerisinde dik durmamız ve bu konuda kesin kararlı olduğumuzu gösterdiğimize inanıyorum. Ahlak dışı söylemiyle Ağzından çıkanı kulağı duymayan Ahlak yoksunu bir kişinin TV’lere çıkarak konuşması toplumu kutuplaştırdığı gibi derin yaralar açıyor. O nedenle Beyaz TV. Genel yayın yönetmeni Osman Gökçek’e bizlerin duyarlılığını ve hassasiyetini anladığı ve Rasim Ozan Kütahyalı’yı bir daha yayına çıkarmayacak olması bizleri mutlu etmiştir. Bu nedenle Osman Gökçek’e teşekkür ediyoruz. Boşnak Milletvekilimiz Saffet Sancaklı başta olmak üzere, bu süreçte Boşnak kadınları aşağılayan Ahlak yoksunu adamın yeniden Beyaz TV.ye çıkmaması için mücadele veren bütün dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu son haftaki süreçte şu sonucun ortaya çıktığını düşünüyorum, kimse onurlu Türkiye’nin Sadık Vatandaşlarını Balkan toplumunu küçümsemesin biz istersek yaparız. Birlik Beraberlik içinde güzel günlere.’ Dedi.

18 Mart Çanakkaleliler Dernek Başkanı Orhan Arslan şu açıklamayı yaptı;

Boşnak toplumunu aşağılayan söylemleri yapan Rasim Ozan Kütahyalı Sırpların Boşnak kadınlarımıza yaptığı ahlaksızlıkları hatırlatarak bir infiale sebep olmuştur. Bu ahlak fukarası adamın yeniden ekranlara çıkması yalnızca bizleri değil Ahlaklı ve duyarlı her her kesimi rahatsız etmiştir. Beyaz TV. yeniden bir gece bile ekrana çıkarması tahammül sınırlarımızı fazlası ile zorlamış ancak sonunda yanlıştan dönmüşlerdir. Onun için Beyaz TV ye teşekkür ediyorum.

Burhaniye Rumeli Balkan Göçmenleri Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar’da duygularını şu sözlerle ifade etti;

Boşnak kadınlarımız onurlu namuslu insanlar olduğunu bütün dünya gördü ancak Türkiye’de yaşayan Ahlaktan nasibini almamış ruhu çürümüş Rasim Ozan Kütahyalı anlayamamış mı? Yoksa başka hesaplar peşinde mi koşmuş?. Yıllardır TV.lere çıkan Kütahyalı söylediğinin ne anlama geldiğini bilmediğini söylemiş çok komik. Acaba oradan baktığında Boşnak toplumunu ne görüyor bu ahlak yoksunu adam. Beyaz TV. Nin yanlıştan dönemesi bizleri çok mutlu etti. Umuyorum ki bu olay bizlerin zamanı geldiğinde nasıl birleştiğimizi unutanlara hatırlatmış olduk. Boşnak halkı Çanakkale de savaşmış, Kuvai milliye içerisinde yer almış yani birleşmesi gereken yerlerde her zaman birleşmiştir.’ Dedi.

Basın açıklamasının ardından açıklamaya katılan dernek başkanları toplu halde fotoğraf çektirdiler. 


Haber:Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163