BOŞNAKLARDAN ARAMA KURTARMA EKİPLERİNE BOŞNAK BÖREKLİ İKRAM

Böyle büyük bir felaket bir daha yaşanmasın

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, canla başla, gece gündüz, uykusuz ve dinlenmeden çalışan arama ve kurtarma ekiplerinin hep yanında olduklarını, destek verdiklerini ve yalnız bırakmadıklarını söyledi.

 Başkan Gül,  “Öncelikle hayatlarını kaybeden 114 vatandaşımıza Allah rahmet eylesin, kederli ailelerine sabırlar vermesini diliyorum. Tedavi gören hemşerilerimize de acil şifalar diliyorum. Umuyorum ve diliyorum ki, İzmir bu büyüklükte bir depremi bir daha yaşamasın ve hiçbir can kaybımız olmasın” dedi.


 


Ne yemek ne içecek düşündüler

Görev alan arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını yerinde izlediğini, enkaz altından bir canı sağ çıkarabilmek için, yirmi dört saat canla başla çalıştıklarını ifade eden Başkan Gül, “Ne yemek ne de su içmek akıllarına gelmiyordu. Bizler de dernek olarak arama kurtarma ekibinde görev alan arkadaşlarımıza her gün üç yüz kişilik Boşnak böreği, ayran ve su ikramında bulunduk. Bu bağışları yapan dernek yönetimi kurulu üyelerine ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Türk toplumunun zor günlerde birlik ve beraberlik konusunda çok iyi organize olduğunu gördük. Arama ve kurtarma ekiplerinde görev alan bütün personele çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×