BU SERGİ PROTEZ İHTİYACI OLAN DEPREMZEDELERE UMUT OLACAKGeçtiğimiz şubat ayında 11 ili etkileyerek tüm Türkiye’yi yasa boğan depremin yankıları sürerken yaşanan bu büyük felaketin sonrasında enkazdan sağ çıkarılan fakat kurtarılma anında yada hastanede eli, kolu, ayağı yada bacağı kesilmek zorunda kalan depremzedeler için de protez ihtiyacı bulunuyor. “Ampütasyon” olarak adlandırılan bu zorlu sürecin sonrasında yaraları biraz olsun sarmak için,Depremzedeler için sergiyi düzenleyen, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 6. Grup Kulüpleri olacak. Depremzedeler için sergiyi düzenleyen, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 6. Grup Kulüpleri olacak.Bostanlı, Çakabey, Çiğli, Karşıyaka, Mavişehir ve Phokaia Rotary Kulüpleri öncülüğünde disiplinler arası bir karma sergi düzenlendi. Davet yöntemiyle sergiye katılım sağlayan İzmir’in önde gelen sanatçıları resim, heykel ve seramikten oluşan eserlerini bu sergi için hazırladı.

 

Doğa, insan teması, soyut, somut figüratif pek çok farklı geometrik yaklaşımlardan oluşan karma sergide Sanatçılar Reyhan Abacıoğlu, Enis Aktaş, Sema Barlas, Sevinç Bayraktar, Emine Bıyıklı, Semra Ay Çırpan, Oğuz Demir, Gülderen Depas, Perihan Duran, Çetin Erokay, Bedri Karayağmurlar, Atilla Cengiz Kılıç, Tüzüm Kızılcan, Serdar Leblebici, Sema Gümüş Öğüt, Şirin Koçak Özeskici, Evrim Özeskici, Hasan Rastgeldi, Zeki Serbest, Lale Temelkuran, Hülya Yalçın ve Serdar Yörük hazırladıkları eserleri depremzedeler yararına bağışladı.

 

Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Özge Bozdağ, serginin hayata geçmesinde büyük emeği geçen başta Karşıyaka Rotary Kulübü Üyesi Ressam Semra Ay Çırpan ve Eskiiz Sanat Galerisi sahibi Ressam Serdar Yörük olmak üzere, katılım sağlayan tüm sanatçılara, tüm grup kulüplerine ve ziyaretçilere teşekkür ederek, sergiden elde edilecek olan tüm gelirin depremde uzuvlarını kaybeden vatandaşlara umut olacağını ifade etti.

 

22 sanatçının toplamda 60 eser ile katılım sağladığı karma sergi 20 Nisan tarihine kadar Eskiiz Sanat Galerisi’nde ziyaretçileri bekliyor.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163