banner183

BURHANİYE SJENİCALI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Sırbistan'nın Sancak bölgesinin önemli kentlerinden biri olan Boşnakların yoğun olduğu Sjenica'da bulunan kadın derneğinin üyelerinden oluşan kafile Burhaniye Rumeli ve Balkan Göçmenleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından ağırlandı.

 

Kapsamlı bir Türkiye turu için ülkemize gelen ve Türkiye'de Boşnakların yoğun olarak yaşadığı yerleri ziyaret eden 65 kişilik turist kafilesi, kısa bir Burhaniye turundan sonra; dernek başkanı Süleyman Eruzunlar ve bazı dernek üyeleri tarafından derneğin merkezi olan 8 Eylül Aile Çay Bahçesi’nde ağırlandı. Burhaniye’nin böyle turist kafileleri için elverişli bir uğrak yeri olduğunu söyleyen dernek başkanı Eruzunlar; “Dernek olarak hem ülkemizi hem de Burhaniye’mizi Balkan ülkelerinde tanıtmak için çok özel bir çaba sarf ediyoruz. Bu turist kafilesinin Burhaniye’ye uğramasını biz sağladık. Misafirlerimiz Burhaniye’mizi, özellikle de zeytin ağaçlarımızı çok sevdiler. Burhaniye’mizi şirin ve yaşanılabilir bir yer olarak buldular. Hatta birkaçı buradan ikinci bir konut almayı bile düşündüler” diye konuştu. Eruzunlar ayrıca şunları da söyledi:

 

“Komşumuz Ukrayna’da insanlık dışı bir savaş devam ederken; yabancı bir ülkeden misafir ağırlamanın ayrıca anlamlı olduğunu düşünüyorum. Dünya bütün inşalara yetecek kadar büyük. Neşeli ve samimi Sancaklı misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduk. Misafirlerimizle Boşnakların oyun havaları eşliğinde beraberce çektiğimiz halay ile tüm dünyayı kapsayan kalıcı bir barışın mümkün olduğunu gördük”

 


Sjenica’dan gelen turistlerin Türkiye turu; Denizli ve Kapadokya gezileri ile devam edecek.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163