Çanakkale Geçilmez!!!

Dernek Başkanı Birol Özkardeşler yaptığı basın açıklamasında "Aziz Milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferinin yıldönümündeyiz. Çanakkale Zaferi ,tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir. Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun Silah Arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmamalıyız. İnsanlık onurunun yer aldığı bu destan tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en onurlu zaferidir.

 

Balkan Coğrafyasından Çanakkale'ye o dönemde Osmanlı tebaasında olmayan binlerce soydaşımız da gönüllü gelerek savaşmış ve çoğu şehit olmuştur. Balkan Şehirlerinin ruhu bugün Çanakkale'de yaşamaya devam etmektedir. Buradan saçılan ışık bütün kadim coğrafyamıza yayılmakta, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek geleceğe sımsıkı sarılmamızı sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 106.yıldönümünü yürekten kutluyor, başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz.Ruhları şad olsun."dedi. 
Anahtar Kelimeler
ÇanakkaleGeçilmez
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163