banner183

ÇANAKKALE’DE ŞEHİT OLAN SANCAKLI BOŞNAKLAR ANIT İÇİN NEDEN YOK SAYILIYOR?

ÇANAKKALE’DE ŞEHİT OLAN SANCAKLI BOŞNAKLAR ANIT İÇİN NEDEN YOK SAYILIYOR?

Araştırmacı yazar Sancaklı şöyle diyor; ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA BOŞNAKLAR HANGİ BÖLGEDEN GELMİŞ OLURLARSA OLSUN TÜRKİYE İÇİN VE TÜRK BAYRAĞI ALTINDA ŞEHİT OLDULAR. 1992-1995 YILLARI ARASINDA BOŞNAKLARA YAPILAN SOYKIRIMDA ÜÇ MAYMUNU OYNAYAN BATILILARIN ÇİZDİĞİ VE BOSNA HERSEK'TE ÜÇ FARKLI ETNİSİTEYİ; BOŞNAKLARA VE MÜSLÜMANLARA SOYKIRIM YAPMIŞ BOSNALI SIRPLARI VE BOSNALI HIRVATLARI DA DAHİL, TEMSİL EDEN BAYRAK İÇİN ŞEHİT OLMADILAR. Diyor.

 

Aslında bu söylediği her şeyi özetler nitelikte diyebiliriz.

 

Evet Çanakkale Şehitliğine yapılacak Boşnak anıtı ile ilgili Nusret Sancaklı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım;

 

ÜZERİNDEKİ BOŞNAK-SIRP-HIRVAT FEDERASYONU BAYRAĞI VE TARİHİ GERÇEKLERE AYKIRI YAZI OLAN ANIT, GÖNÜLLÜ BOŞNAK ŞEHİTLERİ ADINA ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE DİKİLECEK Mİ ?

 

RESMİ KAYITLARA GÖRE ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA GÖNÜLLÜ OLARAK KATILIP, 15.700 KİŞİNİN CAN VERDİĞİ SANCAKLI BOŞNAK ŞEHİTLERİNİN ANILMADIĞI VE SANCAK İSMİNİN GEÇMEDİĞİ BİR ANIT MI YAPILIYOR?

 

1912 YILINDA İŞGAL EDİLEREK BOSNA HERSEK'TEN "BÜYÜK SIRBİSTAN" KURULMASI İÇİN TOPRAK OLARAK KOPARILAN SANCAK, ŞİMDİ DE ŞEHİTLER ÜZERİNDEN BOSNA HERSEK'TEN HEM DE BOSNA HERSEK'TEKİLER VE DE TÜRKİYE'DEKİ BOSNA HERSEKLİ BOŞNAKLAR TARAFINDAN MI KOPARILIYOR?

 

1912 YILINDAN BERİ YAPILAN SOYKIRIMLAR, KATLİAMLAR, ETNİK TEMİZLİK, DEMOGRAFİK DEĞİŞİKLİKLER, SÜRGÜNLER, SOYGUN VE TALANLARLA BOSNA HERSEK'Lİ BOŞNAKLAR VE SANCAK'LI BOŞNAKLARI BİRBİRİNDEN AYIRAMAYANLAR ŞEHİTLERİMİZ ÜZERİNDEN Mİ BUNU BECERECEKLER ?!

 

BİR OLDU BİTTİYE Mİ HAZIRLANIYOR?

 

HERKES ÇOK İYİ DÜŞÜNMELİ!

 

ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA BOŞNAKLAR HANGİ BÖLGEDEN GELMİŞ OLURLARSA OLSUN TÜRKİYE İÇİN VE TÜRK BAYRAĞI ALTINDA ŞEHİT OLDULAR. 1992-1995 YILLARI ARASINDA BOŞNAKLARA YAPILAN SOYKIRIMDA ÜÇ MAYMUNU OYNAYAN BATILILARIN ÇİZDİĞİ VE BOSNA HERSEK'TE ÜÇ FARKLI ETNİSİTEYİ; BOŞNAKLARA VE MÜSLÜMANLARA SOYKIRIM YAPMIŞ BOSNALI SIRPLARI VE BOSNALI HIRVATLARI DA DAHİL TEMSİL EDEN BAYRAK İÇİN ŞEHİT OLMADILAR.

 

ANITA KONULACAK HER T0RLÜ MOTİF VE YAZI SADECE ŞEHİTLERİMİZİN TARİHİ GERÇEKLERİNİ YANSITMAK ZORUNDADIR.

 

O ANIT GÜNÜMÜZDE YAŞAYAN BOŞNAKLAR ADINA DEĞİL, 1915 YILININ BOŞNAKLARI VE ONLARIN ÇANAKKALE'DE YATAN ŞEHİTLERİ ADINA DİKİLMESİ GEREKİYOR.

 

ANITIN YANINA TÜRKİYE CUMHURİYETİ YASALARININ İZİN VERDİĞİ ŞARTLARDA OLMAK ÜZERE İSTEYEN İSTEDİĞİ BAYRAĞI, AMBLEMİ VE MOTİFLERİ DİKSİN, YERLEŞTİRSİN, DOĞRUSU DA BUDUR.

 

KİMSE ŞEHİTLERİN O GÜNKÜ MANEVİYATLARI İLE OYNAMAMALIDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.Nusret Sancaklı'nın Sosyal medya hesabından alınmıştır.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163