banner183

ÇANAKKALE’YE ŞEHİT BOŞNAKLAR ANITI

ÇABAMIZ BOŞNAKLARI TEMSİL EDEN BİR ANIT OLMASI İÇİN

Türkiye Bosna Sancak Dernek Başkanı Muhammet Sancaklı, Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçiliği görevine yeni atanan AdisAlagiç’e yeni görevinde başarı dileklerini ilettiğini belirtti. Birlikte güzel projelerin yaşama geçirilmesi konusunda hemfikir olduklarını ifade eden Sancaklı, “Çanakkale Şehitliğine yapılacak 'Boşnak Anıtı' hakkında görüşümüzü ilettik. Büyükelçiye çabamızın tüm Boşnakları temsil eden bir anıtın yapılabilmesi olduğu düşüncemizi aktarma fırsatı bulduk”dedi,

 

BOŞNAKLARI BİRLEŞTİRİCİ BİR ANIT OLMALI

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül, Çanakkale’ye yapılacak olan anıtın Boşnakların birlikteliğini temsil edeceğini söyledi. Büyükelçiyi ziyaretinde konuyu gündeme taşıdıklarını hatırlatan Gül,”'Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi olarak atanan AdisAlagiç'e yeni görevinde başarı dileklerimizi iletmemizin yanında Boşnak dernekleri ile ne gibi çalışmalar yapabilecekleri konusunda fikir alışverişinide bulunduk. Bunun yanı sıra Çanakkale Savaşı’na katılan ve burada canlarını kaybeden Boşnaklar için yapılacak olan anıtın, Boşnakları birleştirici bir anıt olması gerektiğini ifade ettik. Büyükelçiyi İzmir'e davet ettik” diye konuştu.

 

BÜYÜKELÇİYİ BURHANİYE'YE DAVET ETTİK

Burhaniye Rumeli Göçmenleri Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar da, “Büyükelçiye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Konuşmalarda Çanakkale'ye yapılacak 'Boşnak Anıtı' konusu da görüşüldü. Boşnakları ayrıştırmayacak aksine birleştirecek bir anıt olmalı. Düşünce ve önerilerimizi Büyükelçiye ilettik ve Burhaniye'ye davet ettik” dedi.

 

Üç dernek başkanının birlikte ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç, “Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Boşnak dernekleri ile birlikte güzel projeleri hayata birlikte geçireceğimizi düşünüyorum. Çanakkale'ye yapılacak anıt için gerekli çalışmaları birlikte sürdüreceğiz” diye konuştu. 


Haber:Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163