CHP İZMİR İL BAŞKANLIĞINA SİYAH ÇELENK BIRAKTI

CHP İZMİR İL BAŞKANLIĞINA SİYAH ÇELENK BIRAKTI

 

Buca'da Belediye Başkan adayı Suat Nezir'in yerine Tuncay Özkan’ın ‘biz kaç kişiyiz’ hareketinden olduğu iddia edilen ve Buca Belediye Meclis üyesi Av. Erhan Kılıç’ın aday gösterilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Balkan Dernekleri tepkisini dile getirmek için harekete geçti.

Bugün, İzmir Rumeli Balkan Platformu üyeleri, CHP İzmir İl Başkanlığı önüne siyah çelenk bırakarak tepkilerini dile getirdi. İzmir’in Buca ilçesinde Belediye Başkan adaylığı geri çekilen Suat Nezir’i destekleyen 4 federasyon ve 58 Balkan derneğinin oluşturduğu İzmir Rumeli Balkan Platformuna bağlı sözcüler grup, il başkanlığına siyah çelenk bırakarak duruma bu durumu protesto etti.Grup adına basın açıklaması yapan İzmir Balkan Dernekleri Federasyon Başkanı aynı zamanda Platform sözcüsü Vahap Savaşan şunları söyledi;

‘Suat Nezir’in yanındayız. Suat Nezir bu onurlu görevi kabul ettikten sonra maddi-manevi hiçbir şeyden kaçınmayarak çalışmaya başladı. Kemal Kılıçdaroğlu da aday tanıtım toplantısında Nezir’in adaylığını tekrar açıkladı. Ancak ne var ki Genel Merkez Suat Nezir’in adaylığını sebepsiz hiçe saydı.

Türk siyaset tarihinde bugüne kadar böyle bir olay görülmemiştir. Bu haksız uygulama ne CHP kültürüne, ne ahlaka, ne onura, ne de insanlığa sığmamaktadır. Ayak oyunlarıyla yapılan bu aday değişimini onurlu bulmuyoruz. Bu karar hepimizde çok derin bir yara açtı.’

KAYBEDEN SUAT NEZİR DEĞİL, KAYBEDİLEN BALKAN CAMİASI’DIR

‘Bu karar bir Balkanlı olan Ulu Önder Atatürk’ün partisine de ciddi bir zarar verecektir. Bu yanlıştan dönülmediği takdirde telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşanacaktır. Derhal bu yanlıştan dönülmesini bekliyoruz. Şu iyi bilinmelidir ki, alınan bu yanlış karardan dönülmezse kaybeden Suat Nezir değil, kaybedilen Balkan camiası’dır. Tek ve vazgeçilmez adayımız Suat Nezir’dir’ dedi. 

Haber: Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163