DOKUZ EYLÜL ROTARY KULÜBÜ’NDE NİLGÜN TİYANŞAN DÖNEMİ BAŞLADI

Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni gerçekleşti. Küçük Kulüp Alliance’daki devir teslim törenine Geçmiş Dönem Federasyon Başkanı Nedim Atilla, Geçmiş Dönem Federasyon Başkanı ve aynı zamanda Kulüp Üyeleri Sezai Moral ve Güneş Ertaş ile birlikte 9. Grup Geçmiş Dönem Federasyon Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Nas ve 9. Grup Dönem Federasyon Başkan Yardımcısı Betül Elmasoğlu katıldı.

 

Dokuz Eylül Rotary Kulübü 2021-2022 Dönem Başkanı Metin Yorgancıoğlu, “Rotary’nin yedi öncelikli alanının yanı sıra süre gelen pek çok proje ve yeni başlattığımız projelerimiz ile sloganımızda olduğu gibi her alanda yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda hizmetlerimizle hayatları değiştirdik. Gerek üyelerimiz gerekse üye eşlerimiz ile güçlü bir dinamiğe sahip olan kulübümüzün görevi devrettiğim Başkanım Nilgün Tiyanşan ile çok daha yukarılara çıkacağına inanıyor, yeni dönemin kendisine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Görevi devralan Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Nilgün Tiyanşan ise, “Döneme çok iyi hazırlandık ve bu dönem de kulübümüz ile birlikte her alanda birbirinden değerli projelere imza atacağız. Engelli ve engelsiz dostlarımızla birlikte beş yıldır devam eden Bisiklet Şenliği projemize bu yıl da devam edeceğiz. Toplum Birliğimiz olan Torbalı Yeniköy’ü kalkındırma çalışmalarına köy kadınlarının ürettikleri katma değeri yüksek ürün üretimi ve bu ürünü satış kanallarına ulaştırma konusunda ve aynı zamanda köyün kalkındırılması çalışmalarına yeni varyasyonlarla devam edeceğiz. Çocuk istismarına yönelik başlattığımız “Sınırlarım Onayım” projesi ve Birleşmiş Milletler (UN WOMEN) Kadın birimi ile erken yaşta evlendirilme ve bunun normalleştirilmesi ve sebeplerine yönelik bilinçlendirilmesi çalışmalarımızın yanı sıra erkeklerin cinsiyet temelli şiddet ile mücadeleye yönelik atölyeler kurma çalışmalarımızda toplumsal fayda sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Bu sene hedefledikleri projelerin bunlarla sınırlı kalmadığına da deyinen Tiyanşan, “Bu dönem aynı zamanda kulübümüze de ismini veren Dokuz Eylül İzmir’in Kurtuluşunu, 100. Yılını kutlayacağımız ‘Kuruluşun ve Kurtuluşun Simgesi 9 Eylül’ü bir dizi etkinlikten oluşan Barış Konferansı ile kutlayacağız. Karşı Kıyı Halklarının oluşturduğu Dostluğun İki Yakası Mübadele etkinliği, gençlerimize vizyon kazandıran 3. Dönem kariyer mentörü programı, geleneksel Balığa Gel Şenliği’nin ikincisi, 23 Nisan Çocuk Şenliği ve dezavantajlı bölgelerdeki kadınların iş gücüne katılması ve hazır giyim sektöründeki eleman açığının çözümlenerek kadın istihdamına yönelik küresel çapta başlatacağımız “Altın İğne” Projemiz ile döneme hazırız” şeklinde konuştu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163