Egeliler Ankara’da İftarda Buluştu

EGEM Platformu tarafından düzenlenen iftara Aydın Milletvekili Sayın Aydın Adnan SEZGİN, Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk ÖZDAĞ, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Sayın Yetkin ÖZTÜRK, Deva Partisi Anakara İl Başkanı Sayın Ali GÜVEN, EGEM Platformu oluşturan derneklerin Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ve 1.000 kişiye yakın Egeli katıldı.

 

EGEM Platformunun düzenlediği iftarın açılış konuşmasını yapan Egem Platformu Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Yasin AKSU konuşmasında Yenimahalle Belediyesinin destekleri ile düzenlenen EGEM İftarında Egeli hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutlu olduklarını, Egeli hemşerilerin birlik ve beraberliğini bu tür etkinliklerle artırmak istediklerini, amaçlarının Egeli olma birinci ve birlikteliğini yaşamak olduğunu söyledi. Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR’ın büyük katkı ve destekleri ile düzenlenen iftar nedeniyle Başkana teşekkür ederken Başkanın her etkinliklerinde yanlarında olmalarının kendilerine güç ve mutluluk verdiğini de ekledi.

 

Aksu konuşmasının sonunda ise Egem platformu olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ilkeler doğrultusunda hareket ettiklerini, ülkemizin gelişmesi ve çağdaş ülkeler seviyesine çıkması için çalıştıklarını, bu düşünceden vazgeçmeyeceklerini ifade ederek Ege’nin Cumhuriyetin kurulduğu topraklar olduğunu vurguladı.  

 

Egem Platformu Dönem Başkanı Sayın Yasin Aksu’nun konuşmasından sonra Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar söz aldı. Sayın Fethi Yaşar konuşmasında Egeli hemşerileri ile iftarda birlikte olmaktan mutlu olduğunu, Ege insanının bu ülkenin çimentosu olduğunu, hak ettiği yere gelmesini, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği hedef doğrultusunda çalıştıklarını, onun yol göstericiliğinden aydınlandığını ve bu mübarek ayda yapılan ibadetlerin Türk ve İslam alemine barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak herkesin yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı.

 

Yenimahalle Belediye Başkanın konuşmasının ardından Deva Partisi İl Başkanı Sayın Ali Güven ve İYİ Parti Ankara İl Başkanı Sayın Yetkin Öztürk söz aldı. Konuşmacılar Ankara’da güzel ve nezih bir toplulukla Egeliler iftarında bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek katılımcıların Ramazan Bayramını ve Kadir Gecesini kutladılar.

 

Son olarak Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ ve Aydın Milletvekili Sayın Aydın Adnan Sezgin söz aldı.

 

Özdağ konuşmasında kendisinin de bir Egeli olduğunu o nedenle hemşerileri ile Ankara’da iftarda bulunmaktan mutlu olduğunu, Ege Bölgesinin gezilip görülmesi gereken bir yer olduğunu vurgularken katılımcıların Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı.

 

Aydın Adnan Sezgin ise konuşmasında Ramazan ayında hemşerileri ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu, ülkemizin, Egelilerin birlikteliğini artırılması için düzenlenen bu iftarda emeği geçenlere ve Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a verdiği destek için teşekkür etti. Sezgin konuşmasının devamında ülkemizin gelişmesi, çağdaş ülkelerle yarışmasını herkesin istediğini, bunun için Atatürk’ün gösterdiği ilkeler ışığında hareket etmeleri gerektiğini belirterek bu yolun doğru bir yol olduğunu söyledi.

 

Egem Platformunun düzenlediği iftar etkinliği saat 21:30 da sona erdi.

 

İftar programı; Egem Platformu Dönem Başkanı ve İzmirliler Dernek Başkanı Yasin Aksu, Afyonkarahisarlılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Aydınlılar Dernek Başkanı Halil Apaydın, Kütahyalılar Dernek Başkanı Nuri Uygun, Manisalılar Dernek Başkanı Recep Gezinti ve Uşaklılar Dernek Başkanı Nuray Salıcı’nın ortak çalışmalarıyla gerçekleşti. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163