Gültepe Makedon Derneği, Balkan Gezilerini KitaplaştırıyorKonuyla ilgili bir açıklama yapan İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler şunları söyledi;

"Bugüne kadar üyelerimizle Makedonya ve Yunanistan'ı kapsayan iki kültür gezisi gerçekleştirdik. Bu seyahatler Ata Topraklarına olan hasreti dindirmek için düzenlenmişti.

 

'Bir Buluşma Bir Milattır' ismi ile bu gezilerimiz taçlandırmak istedik. Ziyaretlerimiz esnasında tarifi mümkün olmayan duygular yaşandı. Köy ziyaretleri, akraba buluşmaları,60 yıl sonraki arkadaş kavuşmaları, eşsiz doğa gezileri ile ecdat yadigarı tarihi mekanları gezmek muhteşemdi.

 

Bir Sivil Toplum Örgütü olarak geçmiş ile gelecek arasında köprü olmanın bilinciyle bu gezileri kitaplaştırma kararı aldık. Bu gezilerde yaşanan duyguların ve görülenlerin orda kalmaması gerektiğine inandık. Fotoğraflar ve röportaj niteliğindeki sohbetler ile kitabımızın çok ilgi göreceğine inanıyoruz. Kitabımızı hem basılı hemde dijital ortamda yayınlayacağız. Rumeli Balkan Kültürüne hizmet onurların en büyüğüdür. Geçmişimize olan borcumuzu ancak böyle ödeyebiliriz. Bu çalışmanın Rumeli Balkan Kültürü ve Coğrafyasına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163