Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği 15 yaşında..İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler kuruluş yıldönümü nedeniyle yaytığı basın açıklamasında " Bugün derneğimizin kuruluşunun onbeşinci yıldönümünü kutluyoruz. Onbeş yıl önce hemşerilerimizin birlikte yaşadığı İzmir Gültepe'de yaktığımız meşale bugün Balkanlara ulaştı. Kültürümüzü, örfümüzü yaşatmak ve hemşerilerimiz arasında dayanışmayı sağlamayı ilke edindik. Çıktığımız bu yolda en büyük yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Evladı Fatihanlar kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıraladır" sözü oldu. Bu amaçla çok sayıda panel, seminer, kültür gezileri ,Rumeli Şenlikleri ve Makedonca dil kursları düzenledik. Düzenlediğimiz etkinliklerin geleneksel olmasını sağladık. Tüm faaliyetlerimizi sosyal medya ve kısa mesajlarla duyurarak hemşerilerimiz ve üyelerimizle olan gönül bağımızı güçlendirdik. Diğer Rumeli Balkan Derneklerimizle ilişkilerimizi güçlendirerek birlikte etkinlikler düzenledik.

Sadece buradaki hemşerilerimiz ile değil yurt dışındaki soydaşlarımızla da temasa geçerek sorun ve isteklerini duyurduk, çözüm yolları konusundayardımcı olmaya çalıştık.Makedonya'da kardeş okul,dernek ve belediyeler ile temasa geçerek ülkemiz ile tarihten gelen ilişkilerin gelişmesine öncülük ettik.Hemşerilerimizle sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi paylaşarak bir bütün olduk.Bizi bu yolda en mutlu kılan ise hemşerilerimizin derneğimize sahip çıkmaları ve aidiyet duygularını yüreklerinde hissetmeleridir.


Bu yolda elde edilen tüm kazanımlarda en büyük katkı değerli yöneticilerimizin verdiği karşılıksız desteklerdir.


Onbeş yıl önce İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneğimizin kurulmasına öncülük eden başta kurucusu başkanımız Adnan Yetişkin olmak üzere , katkıları ile bize güç veren tüm hemşerilerimize, üyelerimize gönülden teşekkür ederiz. Daha nice hizmet dolu yıllara" dedi
 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163