HASTA ÇOCUKLAR İÇİN KOŞTULAR

Tuz Gölü’nde gerçekleştirilen koşuya ‘İzmir Hasta Çocuk Evleri’ atletleri damga vurdu
Maraton sonunda açıklamalarda bulunan İzmir Hasta Çocuk Evleri Kaynak Geliştirme Müdürü Dr. Şule Azak, “Yardımseverlik koşularından biri olan 'Runfire Salt Lake Ultra Trail' e dernek olarak bizim de üye olduğumuz Adım Adım iyilik Peşinde Koş platformuna kayıt yaptıran ve “Dokun Hayata” projemiz adına koşan sporcumuz Ferhat Semiz, 18:03:27’lik süre ile parkur rekoru kırarak genel klasmanda birinci oldu. Derneğimiz adına koşan diğer atletimiz Bekir Çakaroğlu ise 35 yaş altı yarışı birincilikle tamamladı.
Diğer sporcumuz Abdülaziz Özay ise yüzüncü kilometrede maalesef bir sakatlık geçirip yarışı bırakmak zorunda kaldı” dedi.

Derneğin hasta çocukların tedavisi için İzmir’e gelen ve kalacak yeri olmayan ailelere dernek evlerinde konaklama imkanı verdiğini hatırlatan Dr.Azak, “Yardımseverlik Koşuları” sayesinde daha fazla hasta çocuğun hayatına dokunulduğunu söyledi.

6 Eylül tarihinde yapılacak olan “9 Eylül Yarı Maratonu” için “Yardımseverlik Koşusu”na katılmaya hazırlanan İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği’ne destek olunması çağrısında bulunan Dr. Azak, yardımlarını esirgemeyen İzmirlilere teşekkür etti.


Haber: Doğan Prepol

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163