Hedef; Dünya Lideri Türkiye

Birol Özkardeşler mesajda şu ifadelere yer verdi;

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk fakir,umutsuz ve çaresizlik içinde bulunan Türk Milletini tüm olumsuz koşullara karşın bir araya getirerek yeni bir devlet kurmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Anadolu insanının değil bu coğrafyada bulunan diğer mazlum milletlerin de umudu olmuştur.

 

Osmanlı Devleti arka arkaya savaşlara girmiş ve tüm bu savaşları kaybederek Anadolu insanı bitap düşmüştü.Düşman İstanbul'a kadar gelmiş İzmirimiz işgal edilmişti.19 Mayıs 1919 da görevden vazife çıkaran Mustafa Kemal Atatürk kurtuluşun yine milletin kendi azim ve kararı ile mümkün olacağı kanaatine varmıştır.Sivas ve Erzurum kongreleri ile başlayan bu yolda Lazı,Kürdü,Balkanlısı,Cerkezi ve Trakyalısı bir araya gelerek Mustafa Kemal Atatürk'le uzun ve sonu hayırlı bir yola başkoymuşlardır.

Kurtuluş Savaşı ile yedi düveli dize getiren Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları emperyalist güçlerin oyununu bozarak ,başı eğik Anadolu insanını haklı ve onurlu günlerine tekrar kavuşturmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos 1922 tarihinde Türk Milletinin makus kaderini değiştirecek Büyük Zaferi kazanarak siyasi ve sosyal alanlarda da yaptığı devrimlerle modern Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasını sağlamıştır.

98 yıl önceki azim ve kararlılıkla,Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten emanet aldığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yine aynı azim ve kararlılıkla daha ileriye götürmemize hiç bir güç engel olamayacaktır.Hedefimiz Atatürk'ün bize işaret ettiği Dünyada lider olacak bir Türkiye'dir.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98.yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucsu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.Ruhları şad olsun."

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×