İGC üyeleri, “Geleceğe Nefes” olacak

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin Başdanışmanı Arif Barata ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen arasında varılan anlaşma uyarınca, bakanlığın “Geleceğe Nefes” projesinde İzmir Gazeteciler Cemiyeti adına da bir orman oluşturulacak. 

İGC Başkanı Misket Dikmen, Arif Barata'nın ziyaretinden ve yapılan işbirliğinden duyduğunu memnuniyeti dile getirerek, “Her bir üyemiz için bir fidanı toprakla buluşturacağımız bu etkinliğe, tüm üyelerimizi bekliyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımızın bu güzel kampanyasını gönülden destekliyoruz. Yazın ormanlarımız ile birlikte ciğerimiz de yanmıştı, şimdi İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak bu seferberlikte bizim de katkı sağlamamıza olanak veren Bakanlığımıza, Sayın Bakanımıza ve Sayın Barata'ya üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 İzmirlilere teşekkür

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin Başdanışmanı Arif Barata ise İzmirlilerin çevre duyarlılğının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Geleceğe nefes kampanyamıza İzmirli gazetecilerin katkı vermesi bizi ayrıca mutlu etti. Çevremize, doğamıza hep birlikte sahip çıkacağız, bu konuda medyamıza da önemli görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

Fidan sahiplen

Kampanya kapsamında https://gelecegenefes.com/ adresinden isteyenler hem fidan bağışı yapabiliyor, hem de bağışlanan fidanları sahiplenebiliyor. Fidan sahiplenenlere sertifika veriliyor. İGC üyeleri de oluşturulacak orman için https://gelecegenefes.com/ sitesine girerek İzmir ilini seçip sertifikalarını alabilir.

 Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, 11 Kasım’da 81 ilde 3 saatte 11 milyon fidan dikilecek olan Geleceğe Nefes Seferberliği’nde vatandaşların sahiplendiği fidan sayısının 13 milyona ulaştığını müjdeledi. 11 Kasım’da 2 Guinness Dünya Rekoru kırılacağını söyleyen Pakdemirli, 6 Kasım’da yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile artık her yıl 11 Kasım’ın Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlanacağını söyledi.

Pakdemirli, şöyle konuştu: “11 milyon fidan birkaç gün içinde halkımız tarafından sahiplenildi. Halkımızın geleceğe nefes olma konusundaki bu heyecanını karşılıksız bırakmadık ve sahiplenilecek fidan sayısını 11 milyonun üzerine çıkardık. Şu an itibarı ile sahiplenilen fidan sayısı 13 milyon 304 bini geçti. 9 milyonu aşkın birey fidan sertifikası aldı. 11 Kasım’da dikeceğimiz 11 milyon fidan ile durmayacağız. 11 kasım sonrasında da vatandaşlarımızın sahiplendiği bu fidanları dikmeye devam edeceğiz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163