İKLEV İzmir Maratonunda eğitim için koşacak

Her yıl geleneksel hale gelen İzmir Maratonu’na bu yıl İKLEV (İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı), geçen ay yapılan İzmir yarı maratonu sonrası, ilk kez katılıyor.

4 ekim Pazar günü 07.30’da Lozan Meydanından başlayacak olan maratona, vakıf adına katılacak, gönüllü yarışçılar; bu yılın 9 Eylül  İzmir Yarı Maraton   erkekler ve bayanlar birincileri  Getaye Fisseha Gelaw ile Shewarge Alene Amare olacak.

Vakıftan yapılan duyuruda; İKLEV'in bu yarışa katılmaktaki amacının “ İKLEV adını duyurmak, tanınırlığını arttırmak ve eğitime destek sağlamak” olduğu belirtildi. Bilindiği üzere bu tür yarışlarda, STK'ları adına katılan sporculara bağışçıların yaptıkları maddi katkılar, STK'lara maddi destek sağlıyor. Sivil Toplum Kuruluşları için koşmak herkes için farklı anlamlar ifade etse ve bu seçimi yapmaktaki motivasyonlar farklı olsa da, hem hazırlık hem de yarış sırasında bir sivil toplum kuruluşu için koşuyor olmak koşuculara ekstra motivasyon sağlamakta.

Organizasyonu düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese , bu tür yarışlarda, STK’lara sağladıkları destek ve katkılarından dolayı teşekkür eden vakıf yetkilileri, tüm katılımcılara başarı dileklerinde bulundular. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163