İLÇE BAŞKANI ÖZCAN’DAN, EGEMAKGÖÇ'E ZİYARETCHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, kendisinin de bir süre sivil toplum örgütlerinde ve derneklerde yöneticilik yaptığını ve görev aldığını söyledi. Derneklerin köylerine ve yörelerine bir takım desteklerde bulunduğunu dile getiren Özcan, “Onun için derneklerimiz çok önemli. Ben derneklere gerçekten destek verilmesinden yanayım. Makedonya göçmeni vatandaşlarımız birçok yerde bulunuyor. Bizler her zaman yanınızdayız, bizlerin üzerine düşen bir görev olursa her zaman yapmaya hazırız” dedi.

 


EGEMAKGÖÇ Dernek Başkanı Serdar Bahar da kurulduğu günden beri derneklerine çeşitli kamu, kurum ve kişiler tarafından ardı ardına yapılan ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dernek olarak siyasetüstü çalışmaların içinde olduklarına vurgu yapan Bahar, “Her partiye aynı mesafedeyiz. Tabi ki herkesin bireysel olarak siyasi görüşü vardır. Bizler dernek olarak temsil ettiğimiz toplumun aracısıyız. Aslında çözüm bekleyen sorunlarını sizlere aktarmak dernek olarak bizlerin görevi. Sorunların çözülmesi için zaman zaman sizlerden de yardım isteyebiliriz Derneğimiz Yukarı Vranofça'dan Türkiye’ye göç eden ailelerin kurduğu bir dernek. 1955 yılında Yukarı Vranofça'dan serbest göçmen olarak Çiğli’ye gelmişler, şimdi Çiğli ve Karşıyaka'da yaşamlarını devam ettiriyorlar” dedi.

 


EGEMAKGÖÇ derneği 2011 kurucu başkanı ve yeni yönetimde de yönetim kurulu üyesi olarak yer alan Kemal Uzunkaya geldikleri yer olan Köprülü'ye bağlı Yukarı Vranofça’nın coğrafi konumu hakkında ve gelen aileler hakkında bilgili verdi.Haber: Doğan Prepol Poroviç

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163