banner183

İsrail'i şiddetle Kınıyoruz...

Filistinliler Yalnız Değildir

 

Birol Özkardeşler "İsrail güvenlik güçlerinin Ramazan Bayramı arifesinde Mescid-i Aksa ve çevresinde Filistin halkına yönelik gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla ibadetlerinin engellenmesi amacıyla gerçekleştirdikleri menfur olayları ve 9 u çocuk 20 Filistinlinin şehit edilmesini şiddetle kınıyoruz.

 

İsrail, Filistin halkını gayri insani şekilde evlerinden zorla çıkarmakta, evlerine el koymakta ve yaşam haklarını gasp etmektedir.

 

İsrail 1967 yılından buyana uyguladığı işgalci, hukuk tanımaz ve insanlık dışı işlediği suçlardan dolayı Uluslararası Ceza Mahkemesi önünde hesap vermelidir.

 

İsrail'in Filistin halkına karşı insanlık dışı uygulamalarını daha fazla vakit kaybetmeden sonuç almaya yönelik şekilde durdurması için Uluslararası toplumu göreve davet ediyoruz.

İsrail'in, Kudüs ve Haremi Şerif'e yönelik yaptığı tüm insanlık dışı mütecaviz eylemlere karşılık kardeş Filistin halkının haklı davasında bir kez daha yanlarında olduğumuzu bildirmek isteriz. Hak en kısa zamanda yerini bulacaktır. Filistinliler yalnız değildir." dedi.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163