banner183

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği'nden Uyarı Niteliğinde Bir Paylaşım

Balkanlar'dan Türkiye'ye tedaviye gelecekler dikkat aracılar sizleri kandırmasın

 

Balkanlar'dan, Türkiye'ye tedaviye gelecek olanlar dikkat etmeli öncelikle İstanbul'da 2 ve İzmir'de bulunan bir Bosna Sancak derneklerinden yardım talep etmeleri gerektiği bu olayla ortaya çıkıyor.

 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Sosyal medya hesabından uyarı dolu gerçek bir olayı sosyal medyasından paylaşmış.

 

İşte o paylaşım;

 

Değerli Kardeşlerimiz Abaz ve Rifat  Kardovic’e geçmiş olsun

 

Rozaje’den Faruk Kardoviç’in oğulları Abaz ve Rifat’ın ALD (Adrenolökodistrofi) hastalığı hepimizi üzmüştür. Çocuklara ve aileye Türkiye’deki boşnaklar olarak geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. Abaz ve Rifat için Sancak’ta 500.000 euro toplanmış olması milletimizin dayanışma ve yardımseverliğinin güzel bir örneğidir. Çocukların kemik iliği nakli tedavisi için Türkiye’ye geldiğini derneğimiz üyelerinin durumları ile ilgili bilgi almak istemelerinden öğrendik. Derneğimizde bir çok doktor üyemizin dikkatini tedavi için ödenecek 500.000 euro çekti ve Türkiye’de çocuk başına ortalama kemik iliği tedavi masraflarını paylaşmak istiyoruz. Konu ailenin kişisel parası ile gelip tedavi olması değil Sancak halkının parası olduğu için sorumluluk hissedip ekteki bilgileri paylaşma isteği hissettik.

Türkiye’nin farklı hastanelerinde yabancı hastalara kemik iliği nakli için verilen fiyatlar minimum bedel 19.900 USD, ortalama 67.900 USD ve maksimum 130.000’dir. Aradaki fahiş fark komisyonculardan kaynaklanmakta olup hastane veya doktorlarla ilgili değildir. Türkiye’de tıp hizmeti dünya standartlarında olup bu güvenin zarar görmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelecekte bu tip suistimallere maruz kalmamanız için tedavi ihtiyacınız olduğunda derneğimize başvurup doktorlarımızdan en kaliteli ve uygun fiyatlı tedavi alabilecekleri hastaneler konusunda bilgi alabilirsiniz. Türk ve Balkan kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 

 Kaynak: İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Sosyal Medya Sayfası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163