İSTANBUL'DA 1500 KİŞİ SREBRENİCA İÇİN KOŞTU

Türkiye’nin farklı noktalarından yaklaşık 1500 kişi 11 Temmuz Pazar sabahı saat 8:30’da Yeşilköy sahili Balıkçı Meydanı’nda toplandı. Koşuculara etkinliğe özel olarak hazırlanan tişört, şapka ve katılım belgesi verildi. Srebrenica’da şehit edilen 8.372 Boşnağa ithafen 8.372 metrelik koşu öncesinde profesyonel antrenörler tarafından ısınma hareketleri yaptırıldı.

 

Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç’in de katıldığı etkinliğe siyasilerin ilgisi de bir hayli yoğun oldu. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi partinin il, ilçe temsilcileri, belediye meclis üyeleri de koşuda yerlerini aldı.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Ganiç ve Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar’ın işaretiyle başlayan koşuda kimi katılımcılar yürümeyi tercih etti. Herkesin ilan edildiği ve madalya ile ödüllendirildiği koşu sonrası kısa bir anma töreni yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Muhammed Sancaktar, Bülent Kerimoğlu ve Saffet Sancaklı kısa birer konuşma yaptılar.

 


Bu anlamlı etkinliğin sunuculuğunu Türk televizyonlarının bilinen ve sevilen isimlerinden Emre Tilev yaptı.

 

#runforsrebrenica #srebrenicaboşnaksoykırımı #unutmaunutturma

 


Kaynak:
boşnak dünyası tv

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163