İzmir Bosna Sancak Derneği'nde Yeni Başkan Esat Yılmaz OlduOlağan Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.


 


Kongrede Divan Kurulu şu isimlerden oluştu, Başkan, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Başkan vekilliğine Cemal Şenel, katip üyeliğe Engin Kızılata.Önceki dönem faaliyet raparunu Barbaros Taşer okurken Denetim kurulu rapaorunu Engin Kızılata okundu. Daha üyeler tarafından oylanarak kabul edildi.

 


Yeni başkan Esat Yılmaz şunları söyledi; 'Böyle önemli bir göreve bizleri laik gördüğünüz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem için omuzlarımıza aldığımız bu sorumluluğun bilinci içerisinde hareket edeceğimiz konusunda emin olabilirsiniz. Bizleri bu çatı altında birleştiren bu güzel derneğimizin daha da büyümesi için faaliyetlerimizin artması önceliğimizdir. Birliktelik ve kardeşlik ruhuyla çalışacağız, İzmir Bosna Sancak Derneğine gönül veren bütün dostlarımızın desteğini ve birlikte çok işimiz hayata geçirecek çok projelerimiz olacak. Bu dernek hepimizin.' dedi
 

 


Esat Yılmaz Başkanlığı'nda yen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Fuat Nezir, Yılmaz Akbıyık, Barbaros Taşer, Şensal Biçer, Ayşe Türksever, Elif Tınaztepe, Sadık Yıldız, Fatih Demir, Emrah Özsan ve Özgür Koç. 

 

Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Ömer Oruç, Beyhan Gül, Selime Güneş.

 

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Delegeleri şu isimlerden oluştu; Esat Yılmaz, Emrah Özsan, Sadık Yıldız, Yeliz Ağoğlu, Zahide Ertorun, Osman Özkebapçı, Barış Yaman, Galip Çukurlu, İbrahim Gül, Ömer Oruç, Rıfat Şenel, Tülay Akman, Meryem Erken, Turgut Güneş, Murat Nezir. 


Haber: Doğan Prepol Poroviç
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163