İzmir Bosna Sancak Derneği'nden 10 KASIM Mesajı

Başkan Gül yayınladığı mesajda, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Cumhuriyet’in önemine ve kazanımlarına dikkat çekerek, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Dünya'da eşi benzeri olmayan bir olayı gerçekleştirerek, bir ülkeyi yoktan var etti. Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak halkın önünü açtı. Bu nedenle Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkmalıyız” dedi.

 Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu Ulu Önder Atatürk'ün çok sevdiği ülkesine ve hayata veda ettiği 10 Kasım’ın acı veren bir gün olduğunu vurgulayan Abdullah Gül şöyle devam etti:
 

“Çok sevdiği ülkesi için yapmak istediklerini bitiremeden aramızdan ayrılışının 82’inci ölüm yıl dönümünde bir kez daha anıyoruz. Ulu Önderimiz Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin ardından Türk ulusunun yanı sıra tüm dünya ve dünya liderleri Atatürk'ü, yaşamın en nadir dahi olduğunu, devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmalarıyla onu yaşatmıştır. Günümüz Türkiye'sinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında Ulu Önderimiz Atatürk'ün getirmiş olduğu devrimlerin ve yeniliklerin eseridir. Türk milletine armağan ettiği bu vatanın her karış toprağında onun izlerini görmekteyiz. Bize düşen görev Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenliğini ve bağımsızlığını korumak, emanete en iyi şekilde sahip çıkmaktır.”


Haber:Doğan Prepol  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163