İzmir Bosna Sancak Derneği'nden Başkan Ekrem Oran'a ziyaret

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Başkan Ekrem Oran'a ziyaret

 

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, yönetim kurulu üyeleri, CHP Çeşme İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Özen, Alaçatı Mahalle Muhtarı Emin Özen, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ı makamında ziyaret ederek başarılar dilediler.

 

ÇEŞME VE PLAV KARDEŞ ŞEHİR OLMA YOLUNDA

Dernek Başkanı Abdullah Gül ziyaretle ilgili şunları söyledi; 'Bildiğiniz gibi Çeşme'nin birçok mahallesinde Boşnak vatandaşlar oturmakta. Bosna ve Sancak bölgesinin bu bölgeye ilgisi bir hayli fazla. Biz dernek olarak Çeşme Belediyesi ile ortak projeler üretmek istiyoruz. Bununla beraber Çeşme'de yaşayan Boşnakların büyük bölümü Karadağ’ın Sancak bölgesinde bulunan Plav şehrinden Çeşme’ye göç etmişler. Bizim düşüncemiz Çeşme ve Plav belediyesini kardeş şehir olması için gerekli çalışmaların yapılması için iki belediye arasında köprü olmak umuyorum kardeş şehir projemiz kısa sürede hayata geçer.' dedi

 

BENİM EŞİMDE BOŞNAK

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi, 'Belki biliyorsunuz benim eşim de Boşnak. Boşnak kültürüne hiçte yabancı olmayan bir kişiyim. Boşnak camiası ile ilgili yapacağınız çalışmalara tabi ki belediye olarak bizlerde katkı koyabiliriz. Belediyemizin yazın düzenleyeceği Balkan Festvali’nde İzmir Bosna Sancak Derneğininde komitede yer almasını arzu ediyoruz. Plav'la kardeş şehir olmak için gerekli çalışmaları başlatabiliriz. İzmir Bosna Sancak Derneği ile Çeşme Belediyesi olarak güzel işleri hayata geçireceğimizi düşünüyorum. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.' dedi .

 

Ziyaretin anısına İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’a plaket taktim etti.


Haber:Doğan Prepol

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163