İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ’NDEN KADINLARA ‘İKNA’NIN PSİKOLOJİSİ’ EĞİTİMİ

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ’NDEN KADINLARA ‘İKNA’NIN PSİKOLOJİSİ’ EĞİTİMİ


İzmir Bosna Sancak Derneği ve Ege Kadın Buluşması’nın işbirliğiyle İzmir Bosna Sancak Dernek binasında kadınlara yönelik ‘İkna’nın Psikolojisi’ eğitimi verildi.


İzmir Bosna Sancak Dernek binasında, Muhtarlıklara ve Belediye Meclis Üyeliklerine aday adayı olan kadınlara yönelik ‘İkna’nın Psikolojisi’ eğitimini, İnsan İlişkileri Uzmanı Görkem Başaran verdi.


İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül eğitimle ilgili şunları söyledi;

‘Dernek olarak bizler kadınlarımızın sürekli olarak aktif olmasını istiyoruz ve bu doğrultuda derneğimizin kadın kolları yoğun çalışma içerisinde bu eğitimi de kadın kollarımızla, Ege kadın Buluşması birlikte düzenledi. Ama yerelde ama genelde kısacası ülke yönetiminde kadınlarımızın daha çok söz sahibi olmasını istiyoruz, dernek olarak biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.’ dedi.


Dernek Kadın Kolları Başkanı Rabia Egi’de şunları söyledi;

Kadın kolları olarak bizler sürekli kadınlarımıza destek olmak için çalışıyoruz bu ve buna benzer eğitimlerimiz devam edecek. Kadınlarımızın bu eğitimlere daha çok katılmasını ve katkı koymasını bekliyoruz. Bu eğitimlerin kadınlar arası dayanışmayı arttırdığına inanıyorum. Dernek üyesi bir çok kadın arkadaşımız Muhtarlıklara aday umuyoruz ki başarılı olurlar diğer kadınlara da örnek olurlar.’ Dedi.

Ege Kadın Buluşması İl Sekreteri Şengül Baysak şunları ifade etti;

Ege Kadın Buluşması olarak bu ve buna benzer eğitimleri ege bölgesinin değişik kentlerinde kadınlarımıza karşı veriyoruz. Her geçen gün eğitimlere ilgi artıyor. Bu gün burada aday adayı olan kadın arkadaşlarımızın yanı sıra ileride aday olabilecek potansiyel aday adayı diğer kadınlarımıza da ‘İkna’nın Psikolojisi’ eğitimini veriyoruz. Eğitimi konunun uzmanı Görkem Başaran veriyor. Bu eğitimlerle kadınlarımızın Muhtarlık, Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Başkanlıklarına aday olmaları ve aday olma durumunda nasıl davranacakları kendilerini daha iyi nasıl ifade edebilirler bununla ilgili eğitim veriyoruz.’ Dedi.Eğitimi veren, İnsan İlişkileri Uzmanı Görkem Başaran eğitimle ilgili şöyle dedi;

Siyasette, Muhtarlıkta ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Kadın adayları güçlendirmekle ilgili, İkna psikolojisi, Propaganda, sosyal medya ve iletişimle ilgili eğitimi vererek kadın adayların desteklenmesi çalışmaları kapsamında olan bu eğitimler her kese açık tabi ki. Burada gördüğünüz gibi bu eğitime kadınların ilgisi bir hayli fazla bu da bizleri mutlu ediyor. Ne kadar çok kadına ulaşabilirsek ve faydalı olabilirsek bizler mutlu oluruz.’dedi.Eğitmen Görkem Başaran’a eğitim sonunda plaket verildi.
 


Haber: Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163