İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Kuzey Makedonya'da temsilcilikler açıyor

Dernek Başkanı Birol Özkardeşler konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; 


"Kuzey Makedonya ile Türkiye arasında tarihten gelen bir geçmişimiz var.İki ülke arasındaki ekonomik,siyasi ve kültürel alandaki ilişkiler devamlı artmaktadır. Bizimde Ata topraklarımız

olması vesilesiyle Kuzey Makedonya ile aramızda bir gönül bağı bulunmaktadır.

Derneğimizin kurulduğu 2006 yılından buyana Kuzey Makedonya ile Belediye,STK, Üniversite ve Meslek Örgütleri ile bir çok işbirlikleri ve faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Bu işbirliklerini daha sağlam temellere dayandırabilmek için Kuzey Makedonya'da yönetim kurulu olarak temsilcilikler oluşturma kararı aldık.

Özkardeşler şöyle devam etti, Kuzey Makedonya'da yaşayan çok duyarlı Makedonya Türkleri bulunmaktadır .Bu çalışmalarda gönüllülük esasına dayanan ancak profesyonel bakış açısıyla hareket edecek temsilcilerimizle birlikte olmak bize heyecan veriyor.

K.Makedonya'da Dr.Öğr.Gör.Emel Hamza Şerif (Resne),

Türkolog-Sınıf Öğretmeni Fatime Liman (Radoviş) ve
İş İnsanı-Belediye Meclis Üyesi Risto Josev (Tikveş) ile işbirliği içinde olacağız.
Yeni faaliyetlerimiz ile gönül köprülerimizi sağlamlaştıracağız. Coronavirüs pandemisi ile kapanan sınırların açılmasıyla Kuzey Makedonya'ya giderek partnerlerimizle bir araya geleceğiz ve yol haritamızı belirleyeceğiz.
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Bir tek şeye ihtiyacımız var o da çok çalışmak, gerisi teferruattır.'

 Kuzey Makedonya'da ilişkilerimize güç verecek partnerlerimizle çok teşekkür ederiz."  dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163