İzmir’de coşkulu Balkan ŞenliğiSarnıç Piknik Alanı’nda ger
çekleştirilen şenlik ÜÇETEK Halk Dansları Topluluğu’nun zeybek gösterisiyle ile başladı, Balkan Team grubu ve Dj Samet'in sunumlarıyla devam etti. Bulgaristan'dan gelen Esil Duran ise eğlenceyi doruğa çıkardı. İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, İyi Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu başta olmak üzere, Bal-Göç Şube yönetimleri ve İzmir’de faaliyet gösteren Balkan dernekleri başkan ve yöneticileri, kardeş dernek yönetimleri ve üyeleri katıldığı şenlik boyunca tek yürek, tek bilek olmanın önemine dikkat çekildi.

 

Açılış konuşmasını yapan İzmir BAL-GÖÇ Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy, katılan herkese teşekkür etti. Türk tarihinde şenlik kavramının Orta Asya’dan başlayarak, Anadolu’ya, Balkanlara ve tüm Dünya’ya yayıldığını belirten Nursoy Bizde bu tarz etkinliklere panayır denir. Bölgeye ve yöreye göre isimleri değişse de amaç hep aynıdır. İnsanlar, aileler, eş, dost, akraba, tanıdık, tanımadık herkes bir araya gelir. Birlik beraberliğin, kardeşliğin, dostluğun pekiştiği, dayanışma ruhunu zirveye taşıyan bu sosyal bayramların gönlümüzde yeri büyük” dedi. Nursoy, onuncusu düzenlenen şenliğin ilk günkü coşku ve ruhla devam ettiğinin altını çizerek Bu bizlerin kültürüne, geçmişine verdiği önem ve değer kadar, derneğimize olan ciddiyetini de göstermektedir” diye konuştu.

 

SEÇİM ÇAĞRISI

29 Ekim Pazar günü Bulgaristan’da yapılacak yerel seçimlerde oy kullanma hakkı olanları,  oy kullanmaya davet eden Nursoy “Yalnızca İzmir ve Türkiye’de yaşayan hemşehrilerime değil, tüm Bulgaristan vatandaşlarına çağrı yapıyorum. Bu seçimlerin bizleri yakınen ilgilendirdiğini unutmayalım. Birlik ve beraberliğimizin en güzel örneklerinden birini de bu seçimler için gösterelim. Gelin hem geçmişimize hem de geleceğimize sahip çıkalım” dedi. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163