KAHVALTININ GELİRİ DOĞAL KAYNAKLARA UMUT OLACAK

İzmir Varyant Rotary Kulübü, Bornova Rotary ve Bornova Rotaract Kulüpleriyle birlikte Urla Barbaros Köyü’nde toplum birliği yararına “2021’e Veda Kahvaltısı” düzenledi. Barbaros Köyü göl kenarında gerçekleşen etkinlikten elde edilen gelirle köyün kalkınmasına yönelik projeler üretilecek.

 


Varyant Rotary Kulübü Başkanı Hakan Yüksel, “Varyant Rotary Kulübü olarak Bornova Rotary ve Bornova Rotaract Kulüplerimiz ile birlikte güzel bir yıl sonu kahvaltısında bir araya geldik. Amacımız hep birlikte kaynaşıp güzel vakit geçirebilmenin yanı sıra aynı zamanda toplum birliğimizin kalkınmasına yönelik projeler üretmekti. Bizim bu sene yeni kurduğumuz Barbaros Köyü Toplum Birliğimizde başlangıçta ç
evre, insan ve havyan sağlığına zarar vermeyen bir üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ve sürdürebilirlik ile gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla katma değeri yüksek, devlet teşvikinden yararlanabilecekleri iyi tarım uygulamalarına yönelik projeler oluşturulması için lojistik destek vermeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda köyün Kocanine Kooperatifi’ne üretim tesisi kazandırılması ve üretim faaliyetlerinde kullanılmak üzere makine, tesis ve cihaz desteği vermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163