KARŞIYAKALI, ‘FOTO GEZER’ GURUBU ATASINI UNUTMADI

KARŞIYAKALI, ‘FOTO GEZER’ GURUBU ATASINI UNUTMADI

 

LOKMA DÖKME ETKİNLİĞİ GELENEKSEL HALE GELDİ

 

Karşıyaka Belediyesi eski fotoğraf kursiyerlerinin kurduğu 'Foto Gezer' gurubu geleneksel hale getirdikleri ve bu yıl 5'incisini gerçekleştirdikleri, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitler için bu yılda bin kişilik lokma döktürdü.


 

 

Soğukkuyu Camii önünde gerçekleştirilen lokma dökme etkinliğinde lokma alan vatandaşlar şehitlere dua ederken şehitleri düşünerek böyle bir olayı gerçekleştirdikleri için Karşıyaka Belediyesi eski fotoğraf kursiyerleri ‘Foto Gezer’ gurubuna teşekkür ederken, Ulu önderimiz Atatürk Annesi Zübeyde hanımı biz Karşıyakalılara boşuna emanet etmediğini gösteriyor diye duygularını dile getirdiler. 


 


Foto Gezer Gurup sözcüsü Gülcihan Naslıca şunları söyledi;
 

‘Geleneksel hale getirdiğimiz lokma dökme etkinliğimizinin bu yıl 5’incisini gerçekleştirdik. Lokmamızı, bu yılda başta Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitlerimiz için döktürüyoruz. “Atatürk’ü Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız”. Ancak her gün şehit haberleri gelmeye devam ediyordu ve bu bizleri çok üzüyordu. Bizde ‘Foto Gezer’ gurubu olarak bütün Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Şehitlerimiz hayrına döktüğümüz lokmalar bize huzur veriyor. Türk halkının Atatürk'e olan sevgisi ve saygısı her geçen gün dahada artıyor. Zor şartlarda yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayakta ve Atasını asla unutmadı.' dedi
Haber: Doğan Prepol


 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163