banner183

KILIÇDAROĞLU'NDAN TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ'NE ZİYARETİdare katında Yönetim Kurulunun gerçekleştirilen toplantıdan sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler dernek binasını gezdi. Boşnak kültürünün en güzel örneklerinin sergilendiği kültür odasında derneğin hatıra defterini imzalayan Kılıçdaroğlu ve değerli misafirlere Boşnak böreği ikramında bulunuldu.

 


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra derneğimizin büyük Bosna Salonu'nu dolduran yaklaşık 1.000 kişilik bir kalabalıkla buluştu.Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar’ın yaptığı programda, başkanımız bugüne kadar ki dernek çalışmaları ile ilgili bilgilendirmeleri de içeren bir açılış konuşması yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. dedi


Sonrasında kürsüye gelen Kılıçdaroğlu şunları öyledi, Bu ziyareti daha önce yapmayı istediğini, ancak ellerinde olmayan sebeplerden ötürü ertelemek zorunda kaldıklarını, bugün Türkiye Bosna Sancak Derneği yönetimi ve üyeleriyle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirirken derneğinize bir daha gelmek isterim gelenekleriniz oyunlarınızı yemeklerinizi yakından tanımak isterim.
Kültür bir toplumun değeridir. Onun için bu zenginliği yaşatmalıyız. O kültürü gelecek kuşaklara aktarmak gerekli. Balkanlardan göçlerin dramını hepimiz çok iyi biliyoruz. Büyük acıların çekildiğini biliyorum. Sizler dedelerinizden babalarınızdan büyüklerinizden dinlediniz. Geleceği barış üzerine inşaat etmek kadar güzel bir şey yoktur. Belediyelerimize talimat verdik Balkanlardan bir belediyeyi kardeş belediye seçeceksiniz dedim ve seçtiler de. Kültür etkinlikleri yapıyorlar ağırlıkta İzmir dir, Aslında İzmir Balkan göçmenlerimizin en yoğun olduğu kenttir Balkan şehri gibidir.' DediProgram sonunda salonda bulunan yüzlerce kişi ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile bu ziyaret ölümsüzleşti.


 

Kaynak: Boşnak Dünyası
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163