KİM BU GÜNEY SLAVLAR-YUGO SLAVLAR?

KİM BU GÜNEY SLAVLAR-YUGO SLAVLAR?

 

Bulgaristan'dan Türkler!

Batı Trakya'dan Türkler!

Bosna Hersek'ten Boşnaklar-Türkler!

Sancak'tan Boşnaklar-Türkler!

Sırbistan'dan Türkler-Boşnaklar-Arnavutlar!

Kosova'dan Arnavutlar-Türkler-Goralılar!

Karadağ'dan Boşnaklar-Arnavutlar!

Makedonya'dan Türkler-Arnavutlar! Boşnaklar, Pomaklar-Torbeşler;

1878-1989 yılları arasında Türkiye'ye göçürüldü-sürüldü-çoğu da yok edildi !!!

 *Balkanlardan göçürülen şimdiki T.C. vatandaşları Türklerin boşalan topraklarına kimler yerleştirildi?

- Slavlar !!!

*Slavlar Balkan halkları mı ?

- Değil !!!

*Balkanlara ne zaman geldiler?

- 7. yüzyıldan sonra.

*Daha önce Balkanlarda kim vardı?

 

- Kim yoktu ki? 25.000 yıllık Avrupa Tarihi'nin yarısını Balkan halkları ve antikçağlardan beri Balkanlara kavimler göçü ile gelen halklar. Mesela Makedonlar, Kral Filip'in oğlu Büyük İskender, Bosna'dan Hindistan'a kadar dünyanın en büyük imparatorluklarından birini kurmuştu. Grekler, İlirler, Traklar, Daçyalılar; Makedonya, İlirya, Bosna, Trakya, Daçya diye coğrafi bölgeler varken Sırbistan Hırvatistan diye bir coğrafi bölge yok, sadece devlet ismi olarak varlar !

*Slavların anavatanları neresi?

 

- Haritadaki koyu yerler; Ukranya, Beyaz Rusya, Rusya. Bunlara Doğu Slavlar deniliyor. Anavatan dışındaki Slavlar; Polonya, Çekya ve Slovakya'da yaşıyor ve onlara Batı Slavlar deniliyor. Bir de anavatan dışında yaşayan Güney Slavlar var, yani Yugo-Slavlar.(Yugoslav diye bir halk yok, bir millet yok ve Yugoslavya diye bir ülke yok; sadece 1918-1991 arası Yugoslavya diye bir devlet vardı)!

Bulgarlar, Makedonlar, Sırplar, Hırvatlar ve Slovenler, hepsi farklı milletler !?

Karadağlılar mı? Biz Sırp değiliz diyorlar. O zaman Slavlardan da değiller ...

 

*Güney Slavlar neden Romanya, Macaristan ve Avusturya topraklarına yerleşmemiş te Atalarının topraklarında yaşayan Doğu Salavlar ve kendileri gibi göç etmiş Batı Slavlarla coğrafya olarak aralarında bir boşluk oluşmuş. Neden?

 

- Önce Karpatlara ve kuzeydeki topraklara yerleşmişlerdi. Biri dağlık ve soğuk, diğeri bataklık ve donuk topraklar. Bizans İmparatorluğu, Hz. Muhammed'in mektup yazarak İslâm dinine davet ettiği Heraklius'tan önce o kadar zayıflamıştı ve doğusunda Sasaniler ile yaptığı ölüm-kalım savaşları sonucu Balkanları savunmasız bırakmıştı. Avarlar beraberlerinde sürükleyip getirdiği Slavlarla birlikte Tuna nehrinin güneyine geçtiler ve İstanbul'a kadar gelmişlerdi. Daha sonra kimi Slavları da bizzat Bizanslılar bugünkü Sırbistan ve Hırvatistan'a yerleştirdi. Bereketli Balkanlara topraklarının tadına varan Slavlar, bu topraklarda kalıcı olmayı tercih ettiler. Macaristan topraklarında Bunlar vardı ve düz ovalar Slavlara hiç uygun değildi. Avusturya ise onlara çok uzak kalmıştı.

 

Güney Slavlar yani şu bizim Yugo Slavlardan iki tanesi varlıklarını sürdürmek için ilk günden beri Balkan halklarını ya kendine devşirdi ta da yok etmeye çalıştı, kimini de yık etti. Örnek mi? Dalmaçyalılar (Dalmatlar), İstralılar Hırvat oldu, Vlahlar ve Tsintsarlar (Cincari) Sırp oldu!

Herşeye rağmen taaaa Orta Çağ'dan bugüne Hırvat ve Sırp yapamadıkları Balkan yerli halkları sadece Arnavutlar ve Boşnaklar !!!

 

Batı Hunkar 377'de Balamir ve Muncuk Han liderliğinde Tuna nehrinin güneyine, İlirya'nın Bosna topraklarına geçip Atilla'nın Roma seferinden bu yana 1918 yılına kadar Balkanlarda Türkler, çoğunluk olarak vardı. Azınlık olsalar da bugün de varlar …

Bilinsin istedik ...

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×