K.MAKEDONYA'DA BİRLİK ZAMANI

K.Makedonya'daki soydaşların bu ülkenin kurucu, sadık ve asli vatandaşları olduğunu vurgulayan Özkardeşler, K.Makedonya Anayasası uyarınca milletlerin nüfusunun temsilde çok önemli bir durum arz ettiğini hatırlattı.

 

SOSYALMEDYA HESABINDAN İLETİŞİM KURULABİLİR

Soydaşların en üst düzeyde temsil edilebilmeleri için nüfus sayımının öneminin bir kez daha öne çıktığını kaydeden Özkardeşler, “K.Makedonya vatandaşı olup orada yaşamayanlar, 1 Mart ile 21 Nisan tarihleri arasında www.stat.gov.mk, www.census.stat.mk sitelerinden kayıtlarını kendileri yapabilecek. K.Makedonya'da vatandaşı olup kayıt işlemleri ile ilgili sıkıntı yaşayan soydaşlarımız İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği’mizin sosyal medya sayfalarından konu ile bilgi alabilir, ya da ilgili telefonlardan bize ulaşabilirler. Bu nüfus sayımında K.Makedonya'daki Türk Partilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve tüm soydaşımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

 

İYİ ORGANİZE OLAN AZINLIK, ASLINDA ÇOĞUNLUKTUR

Ülkemizdeki Rumeli Balkan Sivil Toplum Kuruluşlarına da büyük görevler düştüğünü hatırlatan Özkardeşler şunları söyledi: “Üsküp eski Büyükelçimiz merhum Mehmet Taşer'in dediği gibi "İyi organize olan azınlık, aslında çoğunluktur" sözü soydaşlarımızın yol göstericisi olacaktır. Çünkü bu sayımda soydaşlarımızın en iyi şekilde organize olması ve gerçek sayılarının tespiti K.Makedonya'daki geleceklerine yön verecektir. K.Makedonya'daki tüm soydaşlarımızın bu nüfus sayımında birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini yürekten diliyoruz. Başlayan nüfus sayımının dost ve kardeş K.Makedonya Devleti'ne her alanda hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.” 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163