K.Makedonya'da Sayım Zamanı

Birol Özkardeşler yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, "K.Makedonya'da 20 yıl sonra bir nüfus sayımı yapılıyor. K.Makedonya çok renkli bir etnik yapıya sahip.Bu sebeple K.Makedonya'da yaşayan soydaşlarımız için bu nüfus sayımı çok şey ifade etmektedir.Çünkü K.Makedonya anayasası milletlerin etnik dağılımına göre temsiliyet, eğitim,istihdam ve kültürel destek imkanı tanımaktadır. K.Makedonya Türklerinin tüm kazanımlarını en iyi şekilde kullanabilmeleri  bu sayımdan geçmektedir.

 

K.Makedonya'da bulunan Türk siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarının bu konuda tüm farklı görüşlerini bir kenara bırakarak sayım konusunda işbirliği icinde olması bizleri umutlandırmaktadır.

 

5-30 Eylül tarihleri arasında hem K.Makedonya'da hem de diasporada yaşayan tüm soydaşlarımızın bu sayıma katılarak K.Makedonya Türklüğüne omuz vermesini istirham etmekteyiz.Diasporada yaşayan soydaşlarımız www.stat.gov.mk web sayfasından kayıtlarını yaptırabilirler.Kayıtla ilgili sıkıntı yaşayan soydaşlarımız İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği sosyal medya sayfalarından bize ulaşarak destek alabilirler.Bu sayım sonucu elde edilecek kazanımların K.Makedonya Devletine ve asli vatandaşları olan tüm soydaşlarımıza hayırlı olmasını yürekten diliyoruz.Yaşasın Türkiye Makedonya dostluğu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163