banner183

KOSOVA'NIN BOŞNAK BAŞBAKAN YARDIMCISI İZMİR'DE...

Recebi, görüşmede, Kosova'da ikili ilişkiler konusunda zaman zaman yalnız kaldıklarını dile getirdi.

 


Türkiye'de yaşayan Boşnak hemşehrileriyle ikili ilişkilerin daha da ileri gitmesi gerektiğini hatırlatan Recebi, "Kültürel ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra eğitim ve sağlık konularında da işbirliğimizi karşılıklı olarak hazırlayacağımız projelerimizle geliştirmeliyiz. Bunun için de İzmir'de 'Esnaf Başkanı' olarak,  Boşnak hemşehrilerimize  ve Abdullah Gül'ün bugüne kadar Balkan Coğrafyası'nda yaşayan Boşnak hemşehrilerimize yaptığı hizmetleri biliyoruz ve bu destekleri ikinizden de Kosova'da yaşayan Boşnak hemşehrilerinizi için de bekliyoruz. Ayrıca 24 Eylül'de Kosova'da 'Boşnak Kültür Merkezi’mizi açıyoruz bu açılışta sizleri de aramızda görmek istiyoruz" dedi.

 


Çamdibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Reşat Gençtürk de, kendileri açısından çok olumlu görüşme olduğunu ve bu nedenle memnun kaldıklarını ifade etti. Gençtürk, "Sizleri İzmir'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Esnaf Odası ve bir Boşnak olarak sizlerle kültürel ve ekonomik ilişkilerle beraber ticaret, sağlık alanlarında birlikte hareket ederek güzel projeler üreteceğimize eminim. Bu doğrultuda sizlerle birlikte hareket etmeye hazırız. Atacağımız adımların kalıcı olacağını şimdiden söyleyebilirim" dedi.

 


Görüşmeyi değerlendiren Abdullah Gül de, "Ben bugüne kadar İzmir Bosna Sancak Derneği olarak Balkan Coğrafyası'nda yaşayan Boşnak hemşehrilerimize birçok yardım yapılmasına vesile oldum. Bugün Abdullah Gül olarak sizlerle birlikte üreteceğimiz çok sayıda proje olduğunu düşünüyorum. Bu projeleri en kısa zamanda hayata geçireceğimize inanıyorum" dedi.


Haber:Doğan Prepol Poroviç 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163