Makedonya Göçmenlerinden Anıtkabir’e Ziyaret

Makedonya Göçmenlerinden Anıtkabir’e Ziyaret

 

İzmir Makedonya Göçmenleri Derneği üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Derneğin Bornova Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen ziyaret çerçevesinde dernek üyesi kadınlar ve dernek yöneticileri Anıtkabir, birinci ve ikinci meclis binaları ile Hacı Bayram Camii’ni ziyaret ettiler.

 

Dernek Başkanı Medat Şenay Bornova Belediyesi’nin desteği ile yaklaşk 45 kişilik bir gezi programı düzenlendiğini söyledi.

Bornova Belediyesi’nin dernekler ve sivil toplum kuruluşlarına büyük destek verdiğini belirten Şenay, şunları söyledi:

‘’Derneğimiz yaklaşık 12 yaşında. Bu süreç içerisinde halk oyunları ve Makedonca dil kursları yanı sıra çok sayıda etkinlik düzenlemektedir. Özellikle dernek üyesi kadınlarımız her Cuma günü dernekte buluşur ve bir hafta evde yaptıkları börek ve çöreklerle bir hafta da sadece çay kahve toplantıları düzenlemektedirler. Kadınlarımızın bu birlikteliğine büyük önem gösteriyoruz. Bu amaçla Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile dernek üyesi kadınlarımız arasında yaptığımız bu toplantıda Anıtkabir ziyareti gündeme gelmişti. Başkan İduğ otobüs desteği sağlayınca dernek üyesi 40 kadın ve 5 dernek yöneticisi ile bu geziyi organize ettik.’’

Medat Şenay Mart ayında Çanakkale gezisi de organize edileceğini sözlerine ekledi.


Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un da otobüste bulunan kadınlara cep telefonu bağlantısı ile hitap ettiği bildirildi. Başkan İduğ, Ankara’ya uğurlama törenine katılamadığını, dernek etkinliklerinde sık sık bir araya geleceğini söyledi. İduğ, kadınlara Çanakkale gezisi müjdesini hatırlattı.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163