‘Mavişehir Rotary Kulübü’nden büyük proje

‘Mavişehir Rotary Kulübü’nden büyük proje

Beş yıldır devam eden Uluslararası Rotary Kardeş Kulüpler buluşması bu yıl Frankfurt'da 3 - 6 Ekim 2019 tarihleri arasinda, Rotary Kulübü Dreieich-Isenburg Frankfurt, Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlendi.Düzenlenen Kardeş Kulüpler toplantısına, ev sahibi olarak Drich Ache Frankfurt Rotary Kulübü’nün yanı sıra,  İzmir Mavişehir Rotary Klubü, Medvode Slovenya Rotary Kulübü ve bu yıl Almanya'dan Jena Rotary Kulübü’nün katılımıyla kardeş kulüp sayısı beşe çıktı.

 

Mavişehir Rotary Kulüp Başkanı Güven Öztürk toplantıyla ilgili şunları söyledi;

'Bu buluşmalar kulüpler arası ilişkilerin daha fazla gelişmesini sağladığı gibi ortak projelere imza atma olanağı da yaratıyor. Frankfurt'ta gerçekleştirdiğimiz bu toplantının bizler açısından çok verimli geçtiğini söyleyebilirim. Bu bağlamda ortak projeler kapsamında ‘Sasalı Köyü Kalkınma Projesi’ni hayata geçireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı zaman kaybetmeden başlatacağız.

 

18-24 Nisan'da İzmir de Mavişehir Rotary Kulübü olarak, 18 - 25 yaş gençlere yönelik düzenleyeceğimiz 'Barış Formu'na kardeş kulüplerimizi ve gençlerini davet ettik.’ dediHaber:Doğan Prepol


 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163