OLUR MU BÖYLE OLUR MU ? KARDEŞ, KARDEŞİ AYIRIR MI ?

Nusret Sancaklı ile yaptığım telefon görüşmesinde şunları ifade etti; 'Ben yaptım oldu demekle böyle önemli bir proje hayata geçmemeli. Çanakkale'de Şehit olan Boşnaklar anıtı ile ilgili her Boşnak görüşünü bildirmeli, alternatifler hazırlanmalı. Belki bir komisyon oluşturulmalı lütfen rica ediyorum. Sırplar bölmek istedi Boşnakları, bölünmedik biz kendi içimizde bölünmeyelim. Çanakkale'de şehit olan Boşnak dedelerimizin kemiklerini sızlatmayalım. Sancak'ı dışlamak büyük bir hata. Yapılacak olan Anıt'ta kesinlikle Sancak olacak, olmalı.' dedi 

Evet Nusret Sancaklı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

 

OLUR MU BÖYLE OLUR MU ? KARDEŞ, KARDEŞİ AYIRIR MI ?

 

Çanakkale Savaşları'nda Şehit düşmüş olan Gönüllü Sancaklı Boşnakların (Đunullije) memleketi ve Bosna Hersek'in tarihi bir parçası Sancak kelimesinin yapılacak olan anıtın kitabesinde yazılı olmamasına Türkiye, Bosna Hersek ve Sancak'tan büyük tepki oldu.


Bu yanlışlıktan sorumlu olanlar:

1- İzmir Bosna Hersek Fahri Konsolosluğu

2- Dünya Bosna Hersek Birliği (?)

3- Bosna Hersek Dernekleri Federasyonu.


İZMİR'DEKİ BOSNA HERSEK FAHRİ KONSOLOSLUĞUNUN, BOSNA HERSEK'TEN KOPARTILMIŞ OLAN SANCAK'I VE ORADA YAŞAYAN BOŞNAKLARI, ONLARIN ÇANAKKALE'DE ŞEHİT DÜŞMÜŞ DEDELERİNİ TANIMAMASI, DIŞLAMASI AKIL ALACAKALMIYOR.

BU PROJE, BU ŞEKLİ İLE BOSNA HERSEK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN GÖRÜŞÜNÜ YANSITAMAZ. AKSİ TAKTİRDE BOSNA HERSEK'TE BOŞNAKLAR AYAĞA KALKAR.

BU PROJE, BU ŞEKLİ İLE BOSNA HERSEK İSLAM BİRLİĞİ'NİN DE GÖRÜŞÜ OLAMAZ. AKSİ TAKTİRDE TÜM MÜSLÜMAN DÜNYASI AYAĞA KALKAR.

BU PROJE, BU ŞEKLİ İLE BOSNA HERSEK BÜYÜKELÇİLİĞİ ANKARA'NIN DA GÖRÜŞÜ OLAMAZ. ÇÜNKÜ ELÇİLİK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞININ BİR KURUMU.

SOYKIRIMA UĞRAMIŞ BİR MİLLETİN FERTLERİ, KİM OLURSA OLSUN İNSANLARINI BÖLEN, AYIRAN BÖYLE BİR HATA YAPAR MI ?

SANCAĞIN BAYRAĞINI GÖRMÜYOR MUSUN?

BİR TARAFI TARİHİ BOSNA DEVETİNE BAKAR,

DİĞER TARAFI ONA İSMİNİ VEREN ONU 600 SENE BAĞRINA BASAN OSMALI İMPATATORLUĞU YANİ TÜRKİYE VAR.

SİZ BU KÖPRÜYÜ NASIL DIŞLARSINIZ ?

Nusret Sancaklı'nın yazının altında Paylaştığı Fotoğraflar,

Önerilen Proje; Haber: Doğan Prepol


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×