Özkardeşler; Çocuklarımız Geleceğimizdir

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler mesajda şu ifadelere yer verdi "Milli irade ve bağımsızlığımızın simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101.yıldönümünü büyük bir gururla karşılıyoruz. Canlarını feda etmek pahasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği bu önemli mirası , bugün her alanda müreffeh, kalkınmış ve tüm dünyaya örnek olma hedefiyle yarınlara onur ve gururla taşıyoruz. Milli Mücadelenin ilk günlerinden itibaren düstur edilen "Milletimizin İstiklalini yine milletimizin azim ve kararı kurtaracaktır" sözü tüm Kurtuluş Savaşı boyunca milletimizin pusulası olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğindeki milli mücadele sadece Türk Milletinin değil mazlum tüm milletlerin ümidi olmuştur.

 

Bizimde Türk Milleti olarak ümidimiz yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızdır. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendirerek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli görevler üstleneceklerdir.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza verdiği önemin en büyük göstergesidir.                  

 

"Evladı Fatihanlar kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır" ifadesi ile Rumeli Balkan Türklerini en güzel şekilde anlatan Cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163