Pendik'ten Peter Handke'ye kınama

Pendik'ten Peter Handke'ye kınama

 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Erdoğan Erden başkanlığında Bosna Hersek İzmir Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Dünya Bosna Hersek göçmen birliği başkanı Hasan Şehoviç, Türkiye Bosna Hersek Kültür dernekleri federasyon başkanı Mustafa Güneş ve yurt içinden de 20 Bosna Sancak Derneğinin başkanlarının katılımıyla 5.dönem 2019 yılının son toplantısı 15.12.2019 Pazar günü Pendik de saat 14:00 da yapılmıştır.

 

Toplantıda Türk ve Bosna Hersek şehitlerine saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız ve Bosna Hersek Milli marşı okundu. Erdoğan Erden’in kısa bir hoşgeldiniz ve gündemle ilgili açıklamalarında sonra fahri başkonsolos Kemal Baysak, federasyon başkanı Mustafa Güneş, dünya göçmenleri birliği başkanı Hasan Şehoviç kısa konuşmalarında Bosna Hersek katliamını ve Miloseviç’i öne çıkaran ve kahramanlaştıran bu yılki Nobel ödülünü alan Peter Handke’yi kınamış ve protesto etmişlerdir. Bu protestoların Dünya’nın her yerine yayılan Bosna Hersekliler tarafından da yapılması kararı alınmıştır.


 


Pendik’deki katı
ma güç ve destek veren isimler şöyledir: İstanbul Ticaret Odasi başkanı Şekip Avdagiç, Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, İstanbul Novi Pazar Belediye başkanı Nihat Bişevas ,Sancak  Demokrat Parti başkanı Nihat Hasanoviç, Montenegro Karadağ Göçmenleri Derneği Başkanı Mustafa Deniz. Toplantıya katılan milletvekilleri ve belediye başkanları isimleri de şöyledir: CHP Milletvekili Akif Hamza Çebi, İYİ Parti Milletvekili Vedat Yeneler, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Ayvalık Belediye başkanı Mesut Ergin, Gazeteci  Teoman Alili, İmambakır Üküş,  Ulusal Kanal Genel Yayın yönetmeni Sinan Sungur, Prof. Dr. Fuat Büyükbayrak toplantıya katılan isimlerdendir.


 

Yurdumuzun değişik il ve ilçelerinden gelen başkanlarla toplantı daha bir anlam kazanmış, toplantıda dernek adına Erdoğan Erden’e plaket verilmiiştir. Toplantı sonu başkan Erdoğan Erden misafirlerine bir akşam yemeği ile teşekkürlerini iletmiştir.


 


İl ve ilçelerden katılan Bosna Hersek Dernek başkanları isimleri de şöyledir: Sakarya-Adapazarı Behiye Çark ve İsmet Çalışkan, Bursa Yusuf Öztürk, Aliağa Ömer Barış, Aydın Veysel Mergen, Halilbeyli Ömer Eren, Sefaköy Çağdaş Ramiz Mirascıoğlu, Kırklareli Vize Balkaya Kenan Çetin, Çanakkale Biga Gizem Hanım, Ankara Fevziye Necmi Ocak, Bursa Karacabey Cengiz Coşkun, Manisa Turgutlu Muharrem Baysak, Urla Ertuğrul Özer, İzmir Yd. Turgut Güneş, Dönem başkanları: Cemal Şenel, Zekai Erşan, Ergun Erkan, Karacabey Kenan Gündem, Bursa Balkader Hayriye Kosova, Rubnsam Rumeli Araştırma Başk Yard .Aysun Kılıçaslan Soku
. Ayrıca Gazeteci  ,Pendik Şöferler Odası başkanı Vehbi Bayraktar, Pendik AKP Meclis üyesi Sn. İsmail Kansu, Pendik Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hayriye Uyanık , Pendik İYİ Parti ilçe başkanı Süleyman Turan ve eski Pendik belediye başkanı Burhan Köseoğlu’da toplatıya katılmıştır.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163