RASİM OZAN KÜTAHYALI İKİ YIL SONRA BEYAZ TV'YE ÇIKTI BOŞNAKLAR İSYAN ETTİ

Dava sonunda mahkumiyet kararı alan Rasim Ozan Kütahyalı özür diledi fakat söylediği bu ağır hakaret içeren sözün ardından aralarında MHP Milletvekili Boşnak Saffet Sancaklı ve Boşnak Derneklerinden oluşan bir heyet BEYAZ TV sahibi Osman Gökçek'le Ankarada yaptığı görüşme sonunda Rasim Ozan Kütahlayı'nın bundan böyle BEYAZ TV'ye kesinlikle çıkmarmama sözü vermiş olmasına rağmen 12 Eylül Cumartesi akşamı BEYAZ TV.de yayınlanan BEYAZ FUTBOL'a çıkması Boşnakları isyan ettirdi.

 

Tepkiler peş peşe gelmeye başladı.

 

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu sosyal medyada açıklamalar yaparak, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Osman Gökçek'e ait BEYAZ TV de yayınlanan BEYAZ FUTBOL'da yer almasını kınayan açıklamalar yaptılar.

 

İşte o paylaşımlar;

 


Boşnaklar Osman Gökçek'in iki yıl önce verdiği sözü tutmasını istiyor.

 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Yardımlaşma ve Kültür Dernek Başkanı Erdoğan Erden ilk tepkiyi vererek BEYAZ TV. Önüme gelerek protesto ederken şunları söyledi; 'Türk ve Boşnak Müslüman kadınlara aşağılık ithamlarda bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri tarafından da suçlu olduğu onaylanmış ve iki yıl önce Osman Gökçek in bize iki yıl önce şerefi üzerine verdiği sözü tutmasını istiyoruz ve kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın danışmanı Hidayet Türkoğlu, Sabri Demir'in bu konuya müdahale etmelerini bekliyoruz. Ayrıca Türkiye'de bulunan bütün Boşnak dernek ve Federasyonları da bu konuda gereken yaptırımların yapılması için çalışmalar yapmasını bekliyoruz.' Dedi.

 

Boşnaklar hemşerileri Saffet Sancaklı'nın konuya daha önce olduğu gibi şimdi de müdhale etmesini bekliyor.

Saffet Sancaklı Daha önce Rasim Ozan Kütahyalı hakkında şunları söylemişti;

 

 "O şahsın ekrandan alınmasını istedim" dedi. Saffet Sancaklı, Osman Gökçek'in kendisine "haberim yok olaydan" dediğini kaydetti.

 

"Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım." 


Haber: Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163