Rasim Ozan Kütahyalı'ya Beyaz TV önünde protesto

Rasim Ozan Kütahyalı'ya Beyaz TV önünde protesto

 

Haftaya yine ekranlarda olursa Türkiye’de ki bütün Boşnak Dernek ve Federasyonları Beyaz TV önünde olacak.

 

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ Boşnaklara hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programıyla ekranlara geri döndü. Boşnaklar, Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekranlara dönmesini Beyaz TV önünde protesto etti.

 

Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında “Kusturmalı Boşnak S...” ifadesini kullanarak Boşnaklara hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı geri döndü. Kütahyalı,  kişisel twitter hesabından "nerede kalmıştık" tweetini atarak geri döndüğünü duyurmuştu.

 

Geçtiğimiz hafta sözleri dolayısıyla Boşnaklardan özür dileyen Kütahyalı, "Ben Aliya İzzetbegoviç hayranı bir insanım. Ben Boşnak kardeşlerimden tekrar, tekrar özür diliyorum. Bana düşman olanlar bu sözleri kullanarak bana saldırdılar. Kendi meselelerine asil Boşnak halkını karıştırmasınlar." demişti.

 

Geçen hafta yaklaşık 107 Boşnak Derneği, Boşnak Federasyonları ve Boşnak Vakıfları ağır bir bildiri yayınlayarak Boşnak kadınları aşağılayan ifade kullanan Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeniden Beyaz TV. Ekranlarına çıkmamasını istedi. Beyaz TV. Sahibi olan Osman Gökçek Boşnakların çağrısına kulak tıkadı ve Razim Ozan Kütahyalı’yı 21 ay sonra yeniden ekranlara çıkarmasının üzerine İstanbul da ki Boşnaklar ayaklandı ve Beyaz TV önünde protestoda bulundu.

 

Kütahyalı'ya Beyaz TV önünde protesto

Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekranlara geri dönmesine ise tepkiler gelmeye devam ediyor. En son dün akşam saatlerinde Beyaz TV önünde toplanan Boşnak derneklerinin temsilcileri Rasim Ozan Kütahyalı'nın tekrar ekranlara dönmesini protesto etti. Beyaz TV binası önünde basın açıklamasında bulunan Boşnak temsilcilerinin gerçekleştirdiği protestoya Bayrampaşa Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Erdoğan Erden ve Bosna Hersek Dostları Vakfı Başkanı Saffet Erdem, derneklerinin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Burada açıklamalar yapan üç Boşnak Dernek başkanının konuşmaları alkışlarla ve Affetmiyoruz sloganlarının yanı sıra Osman Gökçek haftaya da buradayız diye sloganı attılar.

 

Bayrampaşa Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Muhammet Sancaktar şunları söyledi;

‘Beş aydır mahkemelerden kaçan, Devletin mahkemelerine çıkmaya korkan Rasim Ozan Kütahyalı 20 ay önce kovulduğu Beyaz TV.ye reyting uğruna çıkar uğruna koca bir camianın koca bir milleti hiçe sayarak tekrar programa çıkardıkları için Beyaz TV’yi ve Osman Gökçek’i ve diğerlerini şiddetle kınıyoruz.

Zannediyorlar ki Rasim Ozan Kütahyalı’yı Boşnaklar affetti, Boşnaklar affetmedi bu böyle bilinmeli. Kütahyalı önce devletin önünde hesap verecek. Devlete hesap vermeyen bu adam kalkıp proğramda yer alıyor ve konuşuyor.

Bu kişi utanmadan Bilge kral Alija İzzetbegoviçin adını ağzına alarak özür diliyor. Biz Boşnaklar olarak bu özürü kabul etmiyoruz. Önce korkmayacak ve mahkemeye çıkacak ve hesap verecek. Hesap vermekten korkan kaçan bir adamı bizler hiçbir zaman affetmeyeceğiz.’ Dedi.

 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Dernek Başkanı Erdoğan Erden şunları söyledi;

‘Türkiye Cumhuriyetinde yayın yapan Televizyonlar halka küfür edilecek yerler değildir.

Bu zat TV’lerde Fettullah Gülenciyim diye bas bas bağırırken o zaman Cumhurbaşkanımıza küfür ediyordu o zaman ordumuza saldırıyordu o zaman Fenerbahçe’ye saldırıyordu.

Şimdi almış olduğu paralar ve görevler belli, Türkiye Cumhuriyetini ırkçılık yaparak Türk halkını birbirine düşürüp Türk halkının değerleri ile oynuyor. Bu zat Bizler için söylediği söylemlerle bizleri ırkçılık ve faşistlik yaparak bölmeye çalışıyor.  Beyaz TV de şu anda sunuculuk ve yorumculuk yapan Ertem Şener, Sinan Engin ve Ahmet Çakar hepiniz birer palyaçosunuz. Hepinizle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.’ Dedi

 

Bosna Hersek Dostları Vakfı Başkanı Saffet Erdem şunları söyledi;

 

‘Bu akşam Rasim Ozan Kütahyalı ile birlikte Beyaz TV’de mahkûm olmuştur. Bu mahkûmiyet tarihten silinmeyecek ve kara bir leke olarak Beyaz TV taşıyacaktır. Bu utanç verici programı yapan ve yaptıran Beyaz TV’yi şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Bizler buraya yalnızca İstanbul’da bulunan bazı dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri olarak katılıyoruz. Bu programın tekrarı halinde bu sayılar artar Türkiye’de ki diğer derneklerde katılır ve bir birimizi üzeriz. Basın bildirimizi TBMM başkanına, Bakanlarımıza ve bazı parti li milletvekillerine gönderdik fakat kimseden ses çıkmaması bizleri derinden üzmüştür. Merak ediyoruz bu zat bu kadar kuvvetlimi, benim bildiğim Devletten ve Cumhuriyetten büyük bir güç olmadığı gibi Anayasa ve Kanunlardan büyük yasa yoktur. Bizlerin sevdiği polislerimizle karşı karşıya getirdikleri için çok üzülüyorum. Polisimiz bizim başımızın tacıdır. Bu iğrenç olayı kınıyoruz. Bu program İnşallah tekrarlanmaz.’ Dedi.

107 Boşnak Dernek, Vakıf ve Federasyonun imzaladığı Deklerasyon
Haber:Doğan Prepol   
https://www.facebook.com/bdgazetesi/videos/364295994255571/
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163