SESSİZ DANS

SESSİZ DANS

İzmir Karşıyaka Yalı Lions Kulübünün İşitme engeli konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Ocak ayında planladığı küçük bir organizasyon aylar içerisinde büyük bir projeye dönüştü.

Kulüp üyeleri Işıl Soyak, Sahide Kızılkaya ve Nurselen Aktuğ’un koordine ettiği bu proje kapsamında Tarihi havagazı fabrikasında düzenlenen gecede tamamı işitme engellilerden oluşan folklor grubu “zeybek”, dokuz işitme engelli ve dokuz işiten dansçı “tango” yaptılar. Yine dünya şampiyonu işitme engelli sörfçü Mustafa Yavaş’ın pandomim gösterisi “şapka ağır” seyredenleri hayrete düşürdü. İşitme engelli Arzu Polat ise Tarkan’ın Özledim şarkısını işaret diline duygularını katarak uyarlaması gözyaşlarına sebep oldu. Tüm gece boyunca her aşamanın işaret diline çevirisini ise İzmir’in en iyi çevirmenlerinden Melek Uslular gerçekleştirdi.Karşıyaka Sanat Kültür Derneği Sayın Mehmet Danacı’nın tango, İzmir Sahne Sayın Nurdan Kıvrık’ın folklor derslerini tamamen gönüllü olarak verdiği bu projede İzmir Sağırları Koruma ve Kalkındırma Derneği ile işbirliği içerisinde çalışılmıştır.İzmir Karşıyaka Yalı Lions Kulübü Başkanı Ali Rıza Aytan
  bu projede baştan sona emek veren, ücretsiz eğitim veren, çevirmenlik yapan herkese ayrı ayrı teşekkürlerini ve saygılarını sunmuştur.


 
Anahtar Kelimeler
DansSessiz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163