SEZONUN İLK YARIŞINDA KAFSİNKAF RÜZGARI ESTİKarşıyaka Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Derneği sezona kupalarla girdi. Yarışmalarda, derneğin kanaryaları katılımda üçüncülük alırken, değişik branşlarda ise; 31 birincilik, 23 ikincilik ve 14 üçüncülük elde edildi.

 

Karşıyaka Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Dernek Başkanı Erden Aksoy, sezonun ilk yarışmasının yapılması nedeniyle heyecanlı olduklarını ve bu yarışmanın dernek için çok önemli bir anlam ifade ettiğini söyledi. Başkan Erden Aksoy, “Gerçekten dernek üyesi olan kanarya yetiştiricisi arkadaşlarımız büyük emek, zaman ve para harcıyorlar, bunun karşılığını almak için mücadele ediyorlar Karşıyaka’mızın ismini en üst sıraya hak ettiği yere getirmek için çok çalışıyoruz” dedi.

Karşıyaka Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Derneği’nin sezonun ilk yarışı olan 13.Kuva-yi Milliye Atatürk Kupası’nı Karşıyaka'ya getirmesinin önemine değinen Aksoy, “Dernek olarak bu önemli kupayı kazanarak 2022 yılında İzmir'de vitrinimize taşıdığımız Cumhuriyet kupasının tesadüfen kazanılmadığını gösterdi.Dernek olarak hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Sezonun ilk yarışında bu anlamlı kupayı kazanan ve değişik branşlarda dereceler alarak Karşıyaka’mızın adını ve bayrağını dalgalandıran yetiştirici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Haber: Doğan Prepol Poroviç
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163