banner183

SIRBİSTAN MECLİSİ’NE DAHA ÇOK BOŞNAK MİLLETVEKİLİ İÇİN SON ÇAĞRI…

Başkan Gül, “Sırbistan vatandaşlıkları bulunan çifte vatandaşlara son kez uyarıda bulunmak istiyorum” dedi. Gül, çifte vatandaşların seçimlerde oy kullanmaları için nasıl bir yol izleyecekleri konusunda şu bilgilendirmeyi yaptı:

 

 “3 Nisan'da gerçekleşecek olan seçimlerde Türkiye'de yaşayan ve Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşlığı da bulunan çifte vatandaşlarımızın oy kullanmaları gerekmektedir. Sırbistan Cumhuriyeti’nde Boşnak Milletvekili sayısı fazla olsun. Boşnakların yaşadıkları bazı sorunları aşabilmenin imkanları milletvekili sayısının artmasından geçtiği unutulmamalı. Son başvuru 12 Mart 2022 gece yarısına kadardır. Konu ile ilgili derneğimizden yardım ve bilgilendirme alabilirsiniz.”

 

Nasıl bir yol izlenecek:

3 Nisan 2022’de Sırbistan’da yapılacak genel seçimler için Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşlığı olan ve yurtdışında yaşayan vatandaşların oyunu kullanabilmesi için:

 

1)Aşağıda yer alan her iki formun yazıcıdan çıkartılarak doldurulması ve imzalanması

2)Doldurulan ve imzalanan bu iki formun PDF veya JPG olarak izbori.istanbul22@gmail.com adlı mail adresine gönderilmesi gereklidir.

Paylaştığımız formlar Türkçe açıklamalar içeren bir örnektir. Aynı formların orijinal halini aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz:

 

https://www.mfa.gov.rs/sites/default/files/inline-files/Zahtev-za-upis-u-JBS1.doc

 

 

https://www.mfa.gov.rs/sites/default/files/inline-files/Zahtev-za-glasanje-u-inostranstvu.doc

 


Haber: Doğan Prepol Poroviç 

 

    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163