Türkiye Bosna Sancak Derneği ile Tutin Belediyesi arasında iş birliğiTürkiye Bosna Sancak Dernek Başkanı Muhammed Sancaktar şunları söyledi;
"Ata topraklarımız Sancak Bölgesi'nden gelen misafirlerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak kurulduğumuz günden bu yana Türkiyemiz ile Bosna Hersek ve Sancak Bölgesi arasında bir köprü vazifesi görmeyi amaç edindik. Bu akşamki etkinlik de buna güzel bir örnek teşkil ediyor. Davetimize icabet eden kaymakamımız,  belediye başkanlarımız ve değerli konuklarımıza çok teşekkür ediyorum."


 

 

Tutin Belediye Başkanı Salih Hot yaptıkları ziyaretle ilgili şunları söyledi; "Biz Sancaklı Boşnaklar olarak yüreğimizin yarısının Türkiye'de attığını söyleyebiliriz. Onlarca yıl önce ayrılmak zorunda kaldığımız akrabalarımız, komşularımız ve sevdiklerimizle böyle güzel etkinlikler sayesinde bir aradayız ve çok mutluyuz. Türkiye Bosna Sancak Derneği'nin öncülüğünde gerçekleştireceğimiz iş birliğinin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu akşam burada bizi yanlız bırakmayan Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlarına da özellikle teşekkür etmek istiyorum. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın."


 


Yemeğe Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Sırbistan Edirne Fahri Konsolosu Salih Akgül, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı A. Naser Şimşek, 21. Dönem Milletvekili Bahri Sipahi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kamuran Atakan, Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Bosna Hersek Dostları Vakfı Başkanı Saffet Erdem, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina, TEK Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal'ın yanı sıra çok sayıda yönetim kurulu üyesi ve seçkin davetli topluluğu katıldı.
 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163