TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ'NİN YENİ BAŞKANI PROF.DR.SEDAT ZİYADE OLDUSaygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte faaliyet, denetim ve mali raporlar üyelere sunuldu, oy birliğiyle ibra edildi. Tüzükte yapılması teklif edilen bazı değişiklikler kabul edildi. Yeni dönemde Yüksek İstişare Kurulu ve Disiplin Kurulu gibi birimler oluşturulacak ve üyeleri yönetim kurulu tarafından belirlenecek. Derneğimizin son yıllarda kullandığı 21 hilal ve 21 lilyan'dan oluşan logosu da tüzükte yerini aldı.


Derneğimize 7 yılı başkanlık olmak üzere 23 yıl boyunca kesintisiz hizmet eden Başkanımız Muhammed Sancaktar, yaptığı veda konuşmasında kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan camiaya teşekkür etti. Derneğin çalışmalarının faaliyet raporunda anlatılandan çok daha fazla olduğunun altını çizen Sancaktar, "bugün burada izledikleriniz yapılanların özetinin özeti" diye konuştu. Türkiye Bosna Sancak Derneği'nin kurulduğu günden bu yana aynı noktada olduğunu ve bu çizgiyi gururla koruduklarını ifade eden Sancaktar, yeni yönetime başarılar diledi, kendisinin bir nefer olarak burada bulunmaya devam edeceğini söyledi. Muhammed Sancaktar'ın helallik isteyerek bitirdiği konuşmasının ardından tüm salon ayağa kalktı ve başkanımızı dakikalarca alkışladı.

 

Yönetim için tek listenin divan heyetine sunulduğu kongrede, Prof. Dr. Sedat Ziyade'nin öncülüğünde 30 kişilik yönetim kurulu asil, 30 kişilik yönetim kurulu yedek, 3 kişilik denetleme kurulu asil ve 3 kişilik denetleme kurulu yedek listesi salonda bulunan üyelerin oyuna sunuldu.

 

Oy birliğiyle seçilen yeni yönetim kurulunu temsilen Prof. Dr. Ziyade kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. Ziyade, Türkiye Bosna Sancak Derneği'nin ülkemizde kurulan 300 binden fazla STK arasında kamu yararına çalışan 362 kurumdan biri olduğunu, izinsiz yardım toplama hakkına sahip 49 cemiyetteki 17 dernek arasında yer aldığına vurgu yaparak, "bu dernek bugüne kadar hep güzel işleri başardığı için bu onurlara layık görüldü. Bize düşen de bundan sonra bu çizgiyi daha yukarı taşımaktır" diye konuştu.

 

Seçimin ardından Muhammed Sancaktar'a çeşitli ödüller sunuldu, görev süresi tamamlanan yönetim kurulu üyelerimize plaket takdimi yapıldı. 30 kişilik yeni yönetim kurulumuz, kongrenin hemen ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Prof. Dr. Sedat Ziyade oy birliğiyle başkanlığa seçildi.

 

Ziyade; Zahit Gürdal, Kerim Erden, Hayri Sakarya, Zahit Büyükbayrak ve Muhammed Sancaktar'ın ardından Türkiye Bosna Sancak Derneği'nin altıncı başkanı oldu.

 

Genel kurulumuza katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Yeni dönemimiz ve yeni yönetimimiz camiamıza hayırlı olsun…

 

YÖNETİM KURULU ASİL

1. PROF.DR.SEDAT ZİYADE

2. AJLİN BÜYÜKBAYRAK

3. DR. AJSELA KOŞUTA

4. MURADİYE ŞİT

5. NERMİN ÖZTÜRK

6. SABİHA TÜZÜNOĞLU

7. SAHRA METİN

8. ALİ HOT

9. PROF. DR. ADEM FAZLIOĞLU

10. BEKİR GÜL

11. DAVUT ERDEM

12. DENİZ UYKAN

13. ENESHAN SANCAK

14. ERCAN GÜL

15. HÜSEYİN AĞAOĞLU

16. MEHMET OLCAY

17. MUAMMER BAYRAKTAR

18. MUSTAFA YAŞA

19. NAİL ALKAN

20. NURİ KOÇ

21. OKAN HACIOĞLU

22. ÖZGÜR BALKAN

23. RAHİM KARABULUT

24. PHD.RAMİZ GÖRKEM BİRDAL

25. REFİK DEMİROK

26. SERHAT TÜRKOĞLU

27. ŞEVKET HALİLOĞLU

28. TANER YAŞAR

29. TURGAY YAMAN

30. ZÜLFÜ KOÇ

 

Kaynak: Boşnak Dünyası

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163