TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBE BAŞKANINDAN TUNÇ SOYER ‘E TEŞEKKÜR teşekkürler

Dernek Başkanı Recep Doğru yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

 

Vatan toprağımızı paha biçilmez kılan ve onu kutsallaştıran, her karış toprağımızın diyetini kanıyla, canıyla ödeyen Şehitlerimiz ve Gazilerimizin bu asil davranışlarından dolayı, onların ailelerinin yaşamlarına maddi ve manevi olarak katkıda bulunarak hayatlarında, yaşamlarında bir artıda bulunmak tüm vatan evlatlarının ve tüm Kurumların görevi olarak değerlendirmekteyiz. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç SOYER bizler için üzerine düşeni yapmaktadır.

 

Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakınlarına Bakanlık tarafından verilen “Ücretsiz Seyahat Kartı” yerine Covid 19 Pandemi sürecinde kullanılması ve benzer durumlar için sürekli olmak üzere toplu taşımada Ücretsiz Geçişin sağlandığı Kişiselleştirilmiş İzmirim Kartları verilmiştir.

 

Ağustos ayı ortalarında Sayın Tunç SOYER ve Muharip Gazi Abilerimizle birlikte genel başkanlarımızın da katılımıyla yaptığımız istişare toplantısında teklif ettiğimiz konulardan biri Şehit Gazi Şube Müdürlüğü kurulması, Belediye Meclis onayından geçmiştir. Diğeri Serbest Seyahat Kartları için yaptığımız teklif kabul edilerek bugün itibari ile toplu taşımada Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakınları İzmirim Kartları kullandığında, turnikelerde ve kart okuyucularda “VATAN SİZE MİNNETTARDIR” şeklinde karşılama uygulaması başlatılmıştır.

 

Bu uygulamanın Pandemi bittikten sonra bizlere Bakanlıkça verilen Serbest Seyahat Kartlarında da kullanılması için gerekenin yapılacağını umuyoruz.

 

Bizleri duygulandıran ve onurlandıran bu uygulama nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç SOYER ‘e, Şahsım, Yönetim Kurulumuz ve Tüm Üyelerimiz adına Teşekkür ediyorum.

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163