UGİMFED ve İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE MÜBADELE KOROSU EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLIYOR...

UGİMFED ve İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE MÜBADELE KOROSU EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLIYOR...

 

Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu Genel Başkanı Zafer Yusuf Güzelkasap, 2019 yılında kuruluşunu gerçekleştirdikleri koronun, covid-19 pandemisi nedeniyle ara verdikleri konserlerine İzmir Büyükşehir Belediyesi Mübadele Korosu adıyla devam edeceğini söyledi. Güzelkasap, “Bizle, Atalarımızın, suyun öte yakasından mübadele sonucu Türkiye'ye gelirken yanlarında getirdikleri kültürlerinin unutulmaması ve genç nesillere aktarılması için çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla; UGİMFED bünyesinde 2019 yılında kurmuş olduğumuz koromuz, pandemi nedeniyle geçen yıl 4 Ocak 'ta ki son konserimizden sonra ara verdiği çalışmalarına, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, değerli hocamız Evrim Ateşler'in sanat yönetmenliğinde ve daha profesyonel bir anlayışla " İzmir Büyükşehir Belediyesi Mübadele Korosu" adıyla kaldığı yerden devam edecek” dedi.

 

Mübadele Korosu projesine destek verdiği için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür eden Güzelkasap şunları söyledi:

“Yurt içi, yurt dışı dostluk konserlerinde İzmir’imizi temsil etmesi için çalışmaların ivedilikle başlatılması ve hayata geçirilmesi yönünde irade koyan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e, Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay’a, Kültür Sanat Dairesi Başkanı Efe Kadir Oruç'a, Fulden Bak'a ve Kültür Sanat Dairesinin Profesyonel, genç dinamik ekibine  çok teşekkür ediyorum. Bu özel koronun seçkin bir üyesi olabilmek için, eğitim çalışmaları öncesi  18 Ağustos 2021 tarihinde  yapılacak ön elemelere, mübadil  ailelerimizin fertleri ve müziksever tüm  İzmirli hemşehrilerimizi  bekliyoruz. Ön eleme sonucu seçilen ve sınırlı sayıda alınacak olan kursiyerlerimize kurslarımız ücretsizdir.” 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163